Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Tusk powalczy o Euro 2020, zgłasza Warszawę

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plEuro 2020 na Narodowym?

Premier Donald Tusk zapewnił, że Polska będzie walczyć o przyznanie prawa do organizacji Euro 2020. - Będziemy starali się, żeby jedno z polskich miast było współorganizatorem tego ogólnoeuropejskiego widowiska - zapowiedział Tusk. Dodał, że największe szanse na udział w nowym projekcie UEFA ma Warszawa. - Są poważne - stwierdził.

Jego zdaniem Warszawa wydaje się naturalnym kandydatem Polski do miana współorganizatora Euro 2020. - Ze względu na Stadion Narodowy jest najbardziej predestynowana do tego - dodał.

Wsparcie od Platiniego

Tusk zapowiedział, że o tej inicjatywie będzie wkrótce rozmawiać z nowym prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Szanse na przyznanie stolicy prawa do organizacji mistrzostw ocenia wysoko. W tym przekonaniu utwierdził go jeszcze w trakcie Euro 2012 szef UEFA Michel Platini.

- Od razu zasugerował, że sam będzie promował Warszawę jako jedno z miast (organizatorów). Dlatego myślę, że szanse są poważne - ocenia Tusk.

Poznań, Wrocław i Gdańsk gotowe

Gotowość do organizacji imprezy zgłasza również Poznań. Prezydent stolicy Wielkopolski Ryszard Grobelny podkreśla przy okazji, że odległości między miastami gospodarzami nie powinny być przeszkodą.

- Przecież robiliśmy Euro z Ukrainą, gdzie między Poznaniem a Charkowem jest dwa i pół tysiąca kilometrów. A przecież bliżej z Poznania jest do Paryża niż z Poznania do Charkowa - przypomniał.

Wstępnie kandydaturę Wrocławia zgłasza prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Gdańsk z kolei czeka na wymogi UEFA, jakie kraje będą musiały spełnić, żeby walczyć o prawo organizacji turnieju. - Byłoby grzechem nie skorzystać - podkreśla jednak Michał Brandt z Biura ds. Euro 2012 Gdańsk.

Pierwsi chętni z Wysp

Organizacja Euro 2020 nawet przez kilkanaście krajów to inicjatywa Michela Platiniego, który w ten sposób będzie chciał uczcić 60. rocznicę pierwszej edycji zmagań o europejski prymat w futbolu.

Złożenie swoich kandydatur do mistrzostw w 2020 roku zapowiedzieli już Anglicy i Szkoci. Zainteresowani współorganizowaniem imprezy są również Niemcy.

CZYTAJ WIĘCEJ

tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl