Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Turkawka nie wypłynie na Wisłę

Warszawa

ZTMProm Turkawka

Turkawka do odwołania nie wypłynie na Wisłę. Powód? Zbyt niski stan wody.

Promem można przedostać się z Łomianek do Nowodworów i z powrotem. Mieści 21 osób i tyle samo rowerów, jednak czasowo nie można wypłynąć nim w rejs. "W związku z niskim stanem wody na Wiśle do odwołania zawieszone zostało kursowanie promu Turkawka" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Jak dodał, rejsy zawieszone są do odwołania.

Warszawskie Linie Turystyczne

Przypomnijmy, do 16 września Warszawskie Linie Turystyczne bezpłatnie łączą brzegi pływając na trzech innych trasach:

- Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów) - Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka (21 osób + 21 rowerów) - Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

Promy do 30 czerwca pływają tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne. Od 1 lipca do końca sierpnia również w dni powszednie, natomiast od 1 do 16 września – w soboty i niedziele.

Kursy do Serocka

Powróciły również rejsy do Serocka. Statek w czerwcu pływa w soboty, niedziele i święta. W lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele.

Pisaliśmy też o legalnym piciu alkoholu nad Wisłą:

Tak w marcu wyglądała plażaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz