Tunel Wisłostrady opóźniony. Otwarcie pod koniec stycznia

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plTunel otworzą w styczniu?

Kierowcy pojadą tunelem Wisłostrady najprawdopodobniej dopiero pod koniec stycznia - informuje PAP. Pierwotnie otwarcie planowano na połowę grudnia. W sobotę w pobliżu tunelu zakończą się prace wzmacniające.

Jak powiedział PAP dyrektor stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów Wiesław Witek, tunel Wisłostrady jest już zabezpieczony.

- Do soboty będą trwały jeszcze prace wzmacniające w okolicach korytarza przyszłego łącznika między dwoma częściami stacji metra Powiśle- dodał.

"Bliżej końca stycznia"

Podkreślił, że potem rozpoczną się procedury odbioru. - Ponieważ wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o zamknięciu tunelu, wykonaniu określonych prac, to on musi wydać decyzję o dopuszczeniu w nim ruchu – wyjaśnił.

Jak ocenił Witek samochody pojadą znowu tunelem Wisłostrady w styczniu. - Myślę, że będzie to bliżej końca stycznia - powiedział.

Miała być połowa grudnia

Pod koniec października Jerzy Lejk, prezes warszawskiego metra zapowiedział, że termin zakończenia wszystkich prac to 15 grudnia. Informacje te przekazał podczas specjalnego spotkania władz stolicy z dziennikarzami.

Pod koniec listopada okazało się, że terminu tego najprawdopodobniej nie uda się dotrzymać.

Sierpniowa awaria

Podczas budowy stacji II linii metra Powiśle w nocy z 13 na 14 sierpnia budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty. Wprowadzono objazdy dla kierowców między innymi przy bulwarach wiślanych.

Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Planowana data zakończenia inwestycji to październik 2013 r.

PAP/su/b