Tunel na lotnisko przecieka. Lód na ścianach i jezdni

Najnowsze

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plZamknięty tunel

Tunel, którym prowadzi zjazd z trasy S79 na Lotnisko Chopina, został zamknięty dla ruchu. Jak poinformowała w piątek GDDKiA, wykonawca będzie prowadził prace zabezpieczające ściany. - Został źle zrobiony, zbiera się tam śnieg i woda - twierdzą internauci.

W sobotę na miejsce pojechał nasz reporter. - Faktycznie wygląda to źle. Na ścianach widać zacieki, są oblodzone, lód znajduje się także na jezdni. Widać, że został posypany solą - relacjonował przed 12.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na miejscu jest dwóch pracowników. Odkręcają płyty od ściany tunelu - dodał.

Jak poinformował nasz reporter, utrudnienia na pewno potrwają dłużej niż do poniedziałku. - Wygląda to dość poważnie. Na pewno nie uda się drogowcom usunąć przyczyny wycieków przez weekend - dodał.

Tunel zamknięty na tydzień

Początkowo GDDKiA informowała, że są to utrudnienia weekendowe. W piątek przed godz. 22 okazało się, że prace mogą się jednak przedłużyć. - Jak wynika ze wstępnych oględzin tunelu, utrudnienie może potrwać ok. 7 dni. Mobilizujemy wykonawcę do jak najszybszego zakończenia prac i usunięcia utrudnień dla kierowców - poinformowała w piątek Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Aby dojechać do lotniska od węzła Warszawa Południe (POW) należy zawrócić na węźle Marynarska i ponownie na wysokości ul. Żwirki i Wigury, i dojechać do węzła Lotnisko od północy. Od strony południowej nie w tej chwili ma wjazdu.

Objazd do lotniskaGDDKiA

su/roody