Tu "żul" spotyka profesora. Na Bazaarze zabrzmi jazz

Warszawa

Bartosz AndrejukJazzowe czwartki

Można spotkać tu outsiderów z całego świata, ale i praskich autochtonów. Od najbliższego czwartku w Celyon Bazaarze również wybitnych jazzmanów. W praskim Koneserze ruszają jazzowe czwartki.

Celyon Bazaar to miejsce z innej epoki. W jednej z hali Fabryki Wódki Konser na Pradze Północ można znaleźć peerelowskie gadżety (syfony, meble, porcelanę), kulturalne periodyki na temat sztuki, teatralne i filmowe plakaty, ale i własnej produkcji magnesy, praskie pamiątki, czy dużo potrzebnych i niepotrzebnych staroci pamiętających późnego Gierka.

Od outsidera do jazzmana

Jednak najcenniejsze jest co innego. Poznać można tu całą plejadę barwnych warszawskich postaci. - Od praskich "żuli", outsiderów z całego świata, wiecznych muzyków, profesorów uniwersytetów, korespondentów wojennych, ludzi szalonych i miejskich traperów. Przychodzą na herbatę i często przesiadują od rana do późnej nocy – śmieje się Agniecha właścicielka Bazaaru.

W tej barwnej scenerii spontanicznie odbywają się pokazy filmów animowanych, koncerty jazzowe, czy wystawy polskiej szkoły plakatu filmowego. W najbliższy czwartek w Bazaarze rusza cykl czwartków jazzowych. Na początek zagra "Dreams Factory".

- Będzie to jazzowa muzyka improwizowana. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz filmów animowanych i dokumentalnych, które będą nas inspirować. Po koncercie zapraszamy na jam session – opowiada Wojciech Czajkowski jeden z artystów.

Oprócz strawy dla ducha liczyć można również grilla i naleśniki, które przygotowywane będą na bieżąco w samym sercu Warszawskiej Fabryki Wódek "Koneser".

Cylone Bazaar , ul. Ząbkowska 27/31 (Warszawska Wytwórnia Wódek "Koneser")

25 lipca 2013 (czwartek) godz. 20.00

Wejście 10 zł.

Koncert jazzowy "Dreams Factory"

Paweł Prochnowski – gitara + syntezator

Andrzej Rejman – piano

Zbigniew Kunkowski – wokal

Rafał Smoliński – gitara basowa

Wojciech Czajowski – gitara basowa + piano

lata//ec