"Tu wgryzie się Krystyna". Z kamerą na stacji Księcia Janusza

[object Object]
Wizyta na budowie metraTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Tarcza Krystyna powoli przygotowuje się na pracy na stacji metra Księcia Janusza. Kamera tvnwarszawa.pl odwiedziła plac budowy.

- Trwa montaż tarczy Krystyna, która przygotowywana jest do opuszczenia na niższy poziom, gdzie będzie drążyła tunel - opowiada Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

15-20 metrów na dobę

Tarcza została przetransportowana na Wolę w niedzielę wieczorem. Na zrobionym przez naszego reportera filmie widzimy prace na niższym poziomie. Właśnie w tym miejscu w przyszłości pojedzie kolejka z Woli do centrum, a wkrótce "wgryzie się Krystyna".

Według informacji portalu transport-publiczny.pl wykonawca zakłada, że tarcza będzie poruszała się średnio z prędkością 15-20 metrów na dobę. Tarcze na Woli w dwóch miejscach będą przechodziły pod budynkami – w rejonie skrzyżowań Górczewskiej i Płockiej oraz Płockiej i Kasprzaka. - Zostały przeprowadzone analizy przez projektanta. Nie przewidujemy żadnych utrudnień dla mieszkańców – powiedział portalowi Krzysztof Piasecki, kierownik kontraktu w Gulermak, wykonawcy odcinka wolskiego. I zapewnił, że nie będzie więc potrzeby wykwaterowania mieszkańców.

Koniec drążenia tuneli na Woli przewidziano na koniec 2018 roku, co umożliwi w pierwszej połowie 2019 przywrócenie normalnego ruchu na ulicy Kasprzaka.

Prace do 2019 roku

Za budowę metra na Woli odpowiada turecka firma Gulermark. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się w grudniu 2019 roku.

Planowane stacje to: Płocka umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Równolegle druga linia rozbudowywana jest w stronę Targówka.

kz/b

Pozostałe wiadomości