Tu staną muzeum i teatr. Wycieczki po nieistniejących gmachach

Warszawa

Thomas Phifer & PartnersWizualizacje MSN i TR

W najbliższą sobotę na placu Defilad każdy będzie mógł z bliska zobaczyć, gdzie za pięć lat staną nowe siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa. Ratusz zaprasza na imprezę "Sobota na placu".

"Na przyszłym placu budowy, na wymalowanych planach parterów obu gmachów, pokazany zostanie rozkład pomieszczeń i ich funkcje. Zwiedzający zobaczą, gdzie znajdą się m.in. wejścia do budynków, lobby muzeum i foyer teatru, sale teatralne i wystawowe, kawiarnie, księgarnie" – zapowiada ratusz.

Proste bryły w sercu miasta. Takie będzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Wycieczki i dyskusja

Spotkanie zakończy dyskusja o projektach siedzib teatru i muzeum, a także o roli nowego placu Defilad w życiu społeczno-kulturalnym miasta z udziałem: architekta, przedstawicieli miasta, TR Warszawa, MSN oraz mieszkańców i dziennikarzy.

Wycieczki po planach gmachów zaczną się o godzinie 13 i potrwają do 16. Przewodnicy będą zabierać grupy co pół godziny. O 16.30 zaplanowano wspólne zdjęcie na tle planów obu siedzib. Pół godziny później zacznie się debata.

Dwie proste bryły

W piątek odbyła się prezentacja projektów przyszłych budynków Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa.

To jedna z największych współczesnych inwestycji kulturalnych Warszawy. Wizualizacje obiektów, które wkrótce mają stanąć w sercu miasta pokazał ich architekt Thomas Phifer.

Buldożery mają wjechać na plac Defilad w 2017 roku. Oba gmachy mają zostać ukończone trzy lata później. Ich koszt to 270 mln zł (muzeum) i 125 mln zł (teatr)

"Za nami staną MSN i TR Warszawa"
TVN24

jb/b