Tu kwitnie nielegalny handel. Strażnicy zlikwidowali stoisko

Interwencja straży przy metrze Wilanowska
Interwencja straży przy metrze Wilanowska
Mateusz Dolak, tvnwarszawa.pl
Mateusz Dolak, tvnwarszawa.plInterwencja straży przy metrze Wilanowska

Straż miejska zlikwidowała nielegalne stoisko z owocami przy stacji metra Wilanowska.

Świadkiem akcji był dziennikarz tvnwarszawa.pl Mateusz Dolak. - Na miejscu jest sześć wozów straży miejskiej. W interwencji bierze udział ok. 15 strażników, którzy walczą z nielegalnym handlem - relacjonował Dolak.

Jak informuje rzeczniczka straży miejskiej Monika Niżniak, podczas interwencji zabezpieczono towar z jednego stoiska o powierzchni 20 metrów i skierowano wniosek o ukaranie do sądu. - Otrzymywaliśmy dużo skarg od mieszkańców, którzy krytykowali, że chodniki w tym miejscu są zastawiane przez właścicieli stoisk - mówi rzeczniczka.

Sypią się mandaty

Rzeczywiście, jeden z największych węzłów przesiadkowych w mieście wygląda jak przeniesiony z kraju Trzeciego Świata. Zamiast chodników - przedepty, dziki bazar, walające się śmieci, dworzec autobusowy, na którym nie mieszczą się autobusy. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na tvnwarszawa.pl.

Ale okolice metra Wilanowska nie jest jedynym miejscem, gdzie strażnicy interweniują w sprawie nielegalnego handlu.

- W tym roku przeprowadziliśmy około 15 tysięcy kontroli. W stosunku do 12 tysięcy właścicieli zostały zastosowane kary: mandaty, wnioski do sądu czy tymczasowe zajęcie towaru do czasu podjęcia decyzji przez sąd - wyjaśnia Niżniak.

I dodaje, że w okresie wakacji, podobnych kontroli, szczególnie w okolicy lubianych przez handlarzy węzłów komunikacyjnych jest znacznie więcej. kz/b

Pozostałe wiadomości