Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tu dziś nie zaparkujesz

Warszawa

fot. Marcin Gula /tvnwarszawa.plZnaki zakazu zatrzymywania się w rejonie Stadionu Narodowego

W rejonie Stadionu Narodowego roi się od znaków zakazu zatrzymywania. Tak będzie przez cały dzień. Po południu utrudnienia będą jeszcze większe - zamknięta zostanie część ulic. Informację o wszystkich zmianach można uzykać od godz. 16.00 na infolinii KSP.

O tymczasowym zakazie kierowcom, którzy pojawią się w okolicy Narodowego, przypominą ustawione w nocy znaki: zakazu zatrzymywania B-36 oraz informujące, że jeśli się do nich nie zastosujemy, nasz samochód zostanie odholowany na koszt właściciela.

- Nowe znaki na razie nie powodują zamieszania - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. – Są widoczne dla kierowców, nie ma mowy o żadnej wymówce, że się ich nie zauważyło - dodaje.

5 aut odholowanych

- Od momentu obowiązywania znaków, czyli od północy, do godziny 13.30 w środę odholowaliśmy 5 samochodów - informuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. - To niedużo - ocenia. - Być może procentują nasze akcje przy stadionie Legii - dodaje.

Jak mówi przedstawicielka strażników, około 285 funkcjonariuszy jest zaangażowanych w patrolowanie ulic w związku z meczem. Będą tylko w okolicy stadionu, lecz także w centrum. Działania zakończą się dopiero po meczu.

Tu nie zaparkujesz:

- Wybrzeże Szczecińskie (od ul. Okrzei do mostu Poniatowskiego)

- Sokola - Wał Miedzeszyński (od mostu Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej)

- al. Zieleniecka

- ciągu ulic: Al. Jerozolimskie – al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona (od Muzeum Wojska Polskiego do Kinowej)

- ul. Zamoyskiego (od Marcinkowskiego do Targowej)

- ul. Kijowska (od Dworca Wschodniego do Markowskiej)

- ul. Żupnicza (z wyłączeniem autobusów komunikacji miejskiej)

Zamknięte ulice

To tylko początek utrudnień dla kierowców. Od 17.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Francuska (wjazd z ronda Waszyngtona), Zwycięzców oraz Zieleniecka.

Na Saską Kępę (obszar ograniczony al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Saską, ul. Zwycięzców, ul. Wał Miedzeszyński) wjadą tylko mieszkańcy.

Zobacz wszystkie zmiany w organizacji ruchu związane z meczem na Stadionie Narodowym.

Rzecznik policji
TVN24

su/mz