Tu dowiesz się wszystkiego o budowie metra

Warszawa

| The Daily TelegraphTVN Warszawa

Jest już ogrodzenie, produkowane są niezbędne elementy konstrukcji, a za tydzień rozpocznie się budowa pawilonu informacyjnego w miejscu, gdzie stała hala KDT. Zaczerpniemy w nim informacji o powstającej II linii metra.

- Punkt powstaje z myślą o warszawiakach zainteresowanych na przykład technologią, w jakiej będzie powstawała druga nitka podziemnej kolejki - zapewnia Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II odcinek metra.

Dowiemy się też, co będzie się działo na budowie i jakie utrudnienia czekają mieszkańców stolicy w związku z inwestycją. - Odpowiedzi na pytania o to, jaki budowa będzie miała wpływ na otoczenie czy ile osób pracuje na danej stacji, będą udzielali pracownicy naszej firmy. Będą specjalnie wyszkoleni - zaznacza Witczyński.

W przypadku wyjątkowo szczegółowych pytań obsługa punktu zapisze jego treść i odpowie nam np. drogą mailową. Będziemy mogli też zapytać o dokładną lokalizację stacji centralnego odcinka i wyjść z nich. - Zasada jest taka, żeby na każde pytanie można było uzyskać wiarygodną odpowiedź - przekonuje rzecznik.

Punkt informacyjny ma zacząć działać za dwa miesiące u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

ran/mz