Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tu będzie Skwer Sportów Miejskich. Mieszkańcy wybrali

Warszawa

skwer.euTak miał wyglądać Skwer Sportów Miejskich na osiedlu Przyjaźń

Mieszkańcy Bemowa zadecydowali - Skwer Sportów Miejskich powstanie na działce przy ulicy Pełczyńskiego. Lokalizację poprało ponad 77 proc. głosujących.

Pierwotnie skwer miał być wybudowany na terenie osiedle Przyjaźń i ożywić samo centrum Bemowa. W ostatniej chwili okazało się, że do działki są roszczenia. Dlatego dzielnica zdecydowała się przeprowadzić ankietę, w której wybrano nową lokalizacje.

W sumie zagłosowało prawie 5500 osób. Za lokalizacją przy Pełczyńskiego (między trasą S8, a hipermarketem Tesco przy Górczewskiej) było najwięcej mieszkańców: 4842 osoby. Drugą propozycją był plac przy ulicy Obrońców Tobruku, w okolicach boisk i fortu Bema.

Przetarg w tym roku

Teraz urzędnicy muszą przygotować i ogłosić przetarg na budowę skweru. - Trwają prace związane z kompletowaniem potrzebnej dokumentacji. Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić przetarg - zapewnia Jarosław Dąbrowski, burmistrz Bemowa.

- Projekt architektoniczny przygotowany dla pierwszej lokalizacji zostanie dostosowany do nowej działki w porozumieniu z mieszkańcami, sportowcami i innymi zainteresowanymi stronami – deklaruje z kolei Grzegorz Gądek, kierownik projektu Skwer Sportów Miejskich.

Miejsce łączące pokolenia

Skwer Sportów Miejskich to projekt, który - dla Bemowa - zaczął się latem 2011 roku. Dzielnica zgłosiła się wtedy do grupy działaczy miejskich, którzy podobne miejsce chcieli stworzyć w sąsiedztwie stacji metra Świętokrzyska (pod nazwą Stadion Siedmiolecia). Śródmieście nie miało dość determinacji, by projekt został zrealizowany, za to Bemowo podchwyciło ideę i ściągnęło do siebie.

Skwer ma być miejscem łączącym pokolenia, otwartym i dostępnym. W jego pierwotnej koncepcji przewidziano m.in. boisko do siatkówki, miejsce do gry w boule, kawiarnia z miejsce do tańca, skatepark, ścianka do wspinaczki czy plenerowe kino.

bf/roody