Najnowsze

Trzymetrowy pyton albinos znaleziony w lesie. "Był ranny w głowę"

Najnowsze


Ma 3 metry, waży koło 20 kg i jest albinosem. Rannego pytona tygrysiego znalazł w lesie koło Ossowa mieszkaniec pobliskiej miejscowości, który wyszedł na spacer z psem. Dusiciela odłowił stołeczny ekopatrol.

Węża ukrytego w stercie liści, w pobliżu oczyszczalni ścieków, wyczuł pies. Właściciel czworonoga o nietypowym znalezisku poinformował policję. Ne miejsce przyjechali strażnicy miejscy z Wołomina.

O sytuacji zostało także poinformowane Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wołominie, które poprosiło o interwencję stołeczny ekopatrol straży miejskiej.

Strażnicy ustalili, że to pyton tygrysi albinos. - Wąż leżał zwinięty w stercie liści. Był ranny w głowę. Po odłowieniu okazało się, że miał 3 metry długości i ważył około 20 kilogramów – mówi Piotr Mostowski, kierownik referatu Ekologicznego, który odłowił gada.

Trafił do zoo

Jak informuje straż miejska, wąż został przewieziony do warszawskiego zoo. To już kolejny przypadek w tym roku, gdy ekopatrol odławia porzucone gady. Wcześniej strażnicy odłowili węża mandaryńskiego, pytona królewskiego i zaskrońca.

Coraz więcej interwencji

Liczba interwencji rośnie z roku na rok. W 2014 roku ekopatrol był wzywany ponad 32 tys. razy.Jak podsumowała straż miejska, to o 10 procent więcej zgłoszeń niż w 2013 roku.

Dzikie zwierzęta coraz częściej odwiedzają Warszawę:

Lis w BUW-ie
Lis w BUW-ieArchiwum Biblioteki Uniwersyteckiej

jk/r

Źródło zdjęcia głównego: straż miejska

Pozostałe wiadomości