Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Trzy zwycięstwa zapewnią nam tytuł mistrzowski"

Warszawa

Adam Polak /Legia.comCzy Legia wygra z Jagiellonią?

Grająca w kratkę Jagiellonia Białystok staje na drodze Legii do mistrzostwa kraju. Piłkarze z Warszawy muszą wygrać niedzielne spotkanie przy Łazienkowskiej, by utrzymać przewagę nad goniącymi ją rywalami.

Sprawa mistrzostwa zapewne będzie rozstrzygała się aż do ostatniej kolejki, która zostanie rozegrana 6 maja. Ale teraz każde spotkanie i każde trzy punkty są na wagę złota.

Trzy zwycięstwa

Legię, która zapewne dostała skrzydeł po zdobyciu Pucharu Polski, gonią w Ekstraklasie przede wszystkim Ruch Chorzów i Śląsk Wrocław, ale konsekwentnie do pierwszego miejsca zbliża się też Lech Poznań. - Nie myślimy o rezultatach innych drużyn, tylko skupiamy się na sobie. Trzy zwycięstwa zapewnią nam tytuł mistrzowski - stwierdził Maciej Skorża, trener Legii.

Czując oddech rywali na plecach, stołeczni piłkarze muszą pokonać w niedzielę na Pepsi Arenie Jagiellonię Białystok.

Wracają po kontuzjach

Drużyna prowadzona przez Tomasza Hajto wygrała trzy z pięciu ostatnich spotkań, ale tylko gdy z rywalami mierzyli się u siebie. Dwa mecze na wyjeździe przegrała, ale poddawać się nie zamierzają. Do Warszawy mają przyjechać w najsilniejszym zestawieniuz Tomaszem Frankowskim, Tomaszem Kupiszem i Maciejem Makuszewskim.

Bardzo dobra sytuacja kadrowa jest też w Legii. "Do gry po kontuzjach wrócili Michał Żewłakow, Danijel Ljuboja, Michał Żyro oraz Rafał Wolski. W niedzielę nikt nie będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek" – przypomina serwis Legia.com.

MECZ LEGIA WARSZAWA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK, 29 KWIETNIA, PEPSI ARENA, GODZ. 17

Legia.com/ran/roody