Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Trzy ulice idą do remontu. Objazdy na Woli, Ursynowie i w Wesołej

Warszawa

UM WarszawaZamknięta jezdnia na Okopowej

Okopowa, Pileckiego i Trakt Brzeski idą do remontu w najbliższy weekend. Po nowej nawierzchni samochody pojadą w poniedziałek, 17 sierpnia rano. W czasie prac kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

W najbliższy weekend (14-17 sierpnia) Zarząd Dróg Miejskich dokończy wymianę nawierzchni na Okopowej i Towarowej. Ostatni odcinek do remontu to wschodnia jezdnia ul. Okopowej od al. Solidarności do ul. Dzikiej w stronę ronda Zgrupowania AK "Radosław".

Zanim rozpoczną się właściwe prace, poprawiona zostanie geometria skrzyżowania z ul. Dzielną. "Nienormatywne łuki zachęcające do zbyt szybkiej jazdy są zwężane – dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych na przejściu, będzie też łatwiej wybudować drogę dla rowerów planowaną na lata 2016-17" – zapowiada urząd miasta.

Remontowany fragment zostanie zamknięty w piątek o godzinie 22. Ruch na drugiej jezdni będzie odbywał się normalnie. Proponowane objazdy zostaną poprowadzone alejami Solidarności i Jana Pawła II. Nie będzie można przejechać przez skrzyżowania Okopowej z ulicami Leszno i Żytnią. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony al. Solidarności. Zamknięty będzie także wyjazd na ul. Okopową z ulic Dzielnej, M. Anielewicza i Stawki.

Autobusy na objazdach

Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 107 w kierunku pętli Esperanto od skrzyżowania Smoczej i Dzielnej pojadą Smoczą i Anielewicza. Swoje trasy w kierunku pętli Nowe Bemowo, Os. Górczewska, Znana zmienią autobusy linii 171, 190 i 520, które od skrzyżowania al. Solidarności i Leszno będą kursowały al. Solidarności, Wolską, Płocką i Górczewską.

Autobusy linii 180 i N41 w kierunku pętli Wilanów i Dw. Centralny, od skrzyżowania Powązkowskiej z Okopową i Dziką pojadą ul. Dziką, al. Jana Pawła II, Stawki, Smoczą i Anielewicza, natomiast w kierunku pętli Chomiczówka, Młociny-UKSW, od skrzyżowania ul. Anielewicza i Smoczej będą kursowały ul. Smoczą, Stawki, al. Jana Pawła II, przez rondo "Radosława" a następnie ul. Okopową i M. Anielewicza.

Swoją trasę, od skrzyżowania al. Solidarności z Żelazną zmieni linia 527 - autobusy w kierunku pętli Esperanto będą jeździły ul. Żelazną, Nowolipie, Smoczą i M. Anielewicza. Natomiast autobusy linii N91 w kierunku pętli Cm. Północny-Brama Zach. od skrzyżowania Anielewicza i Smoczej będą kursowały ul. Smoczą, Stawki, al. Jana Pawła II, przez rondo "Radosława" a następnie ul. Okopową i Powązkowską.

Normalny ruch zostanie przywrócony w poniedziałek nad ranem.

Zmiany w Wesołej

Drugie zaplanowane frezowanie to wymiana nawierzchni na ul. Trakt Brzeski. Od piątku od godz. 22 do poniedziałku do godz. 4 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia (w kierunku centrum) tej ulicy od granicy miasta do ul. 1 Praskiego Pułku. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku zostanie skierowany na jezdnię południową.Przejezdne będzie skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i 1 Praskiego Pułku.

Natomiast skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i Piłsudskiego czynne będzie tylko w ciągu dnia, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu z Traktu Brzeskiego w Piłsudskiego, a wyjeżdżający z ul. Jana Pawła II będą musieli rozjechać się w Trakt Brzeski (nie będą mogli pojechać w Piłsudskiego). W godzinach nocnych skrzyżowanie zostanie zamknięte.

Zalecany objazd prowadzi ulicami: Piłsudskiego – Armii Krajowej – 1 Praskiego Pułku. Swoją trasę, tylko w kierunku pętli Dw. Wschodni Lubelska, zmieni linia 173 - autobusy od ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Rumiankowej pojadą ul. Jana Pawła II, 1. Praskiego Pułku (w prawo), Mazowiecką i al. Piłsudskiego.

Jak objechać zamknięty fragment Traktu Brzeskiego
UM Warszawa

Nowa nawierzchnia na Ursynowie

Cały czas trwa remont ulicy Pileckiego. Wyłączona z ruchu jest zachodnia jezdnia ulicy na odcinku od ul. Roentgena do ul. Gandhi. Od nocy z czwartku na piątek do poniedziałku do godz. 5 zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ulic Pileckiego, Ciszewskiego i Roentgena – wymieniana będzie na nim nawierzchnia jezdni.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Herbsta – al. Komisji Edukacji Narodowej – Płaskowickiej; Herbsta – al. Komisji Edukacji Narodowej – Ciszewskiego – Dereniowa – Ghandi; Płaskowickiej – Pileckiego. Autobusy linii 136, 148, 179, 192, 195, 209, 504, 809 i N34 zostaną skierowane na objazdy.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH NA URSYNOWIE

Objazdy zamkniętego odcinka Pileckiego
UM Warszawa

Tak wyglądał pierwszy etap frezowania Okopowej:

Frezowanie Okopowej
Bilfinger Infrastructure

jb/b