Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

"Trzy stacje na Targówek, cztery na Wolę"

Najnowsze

| Eurosportfot. materiały prasowe

ZTM forsuje wariant budowy II linii metra jednocześnie na Targówek i Bemowo. Takie rozwiązanie zapowiedział już w marcu na antenie TVN Warszawa szef ZTM Leszek Ruta. Teraz projekt nabiera realnych kształtów.

Ratusz chce przekonać radnych do zaakceptowania podwyżek cen biletów. Jednym z argumentów, jest zintensyfikowanie prac nad dalszym rozwojem drugiej linii metra.

W zamian za wyższe ceny bilety, Zarząd Transportu Miejskiego jeszcze przed zakończeniem budowy centralnego odcinka przygotowałby projekty kolejnych stacji.

II linia do 2022 roku

- Trzeba budować trzy stacje na Targówek, cztery na Wolę. Tylko w takim układzie uda się na obydwu końcach zbudować tory odstawcze do zawracania pociągów - tłumaczy Leszek Ruta, szef ZTM. Jego zdaniem przetarg na budowę kolejnych stacji mógłby być ogłaszany już na przełomie 2013-2014 roku. - Jeśli będziemy mogli liczyć na pieniądze z unijnego budżetu, to myślę, że całą II linię udało by się zbudować do 2022 roku - deklaruje Ruta.

Radni ocenią

Szczegóły projektu zostały przedstawione radnym z komisji infrastruktury we wtorek. ZTM zależy na pozytywnej opinii, by ubiegać się o unijne dofinansowanie na sporządzenie projektów stacji.

mjc/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Eurosport