Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Trzy pożary na Pradze

Warszawa

fot. thx/ Kontakt 24

Znów ogień na Pradze. Przed świtem doszło do trzech pożarów kamienic: przy ulicach Targowej, Jagiellońskiej i Kłopotowskiego. Nikomu nic się nie stało - informuje straż pożarna.

Ogień we wszystkich trzech kamienicach pojawił się przed świtem. Zaczęło się na Kłopotowskiego 63 około 3:00 w nocy. Poźniej zaczęły się pożary przy ul. Jagiellońskiej 27 i Targowej 63 - informuje straż pożarna.

- Dogaszanie pożaru przy ul. Jagiellońskiej 27 trwało najdłużej i zakończyło się przed godziną 7:00 - poinformował tvnwarszawa.pl Michał Konopko ze straży pożarnej. Tutaj też strażacy musieli ewakuować kilku mieszkańców. - Pozostałe dwie kamienice przy ul. Targowej oraz Kłopotowskiego były już ugaszone - dodał.

O przyczynach pożarów strażacy nie chcą mówić. - To nie nasza rola, to już ustala policja - tłumaczy Grzegorz Mszyca, rzecznik prasowy straży.

Pożary na Pradze

W tym roku tylko przy ul. Targowej straż pożarna interweniowała już ponad 20 razy. Chociaż ani strażacy, ani policja nie chcą mówić o serii pożarów, mieszkańcy nie wierzą, że te są przypadkowe.

- Czasem metodą na wykurzenie lokatorów z mieszkań jest podpalenie kamienic – uważąją przedstawiciele Komitetu Obrony Lokatorów, którzy 10 grudnia organizują protest przeciw, według nich, celowemu podpalaniu zabytkowych praskich kamienic. Czytaj więcej.

ul. Kłopotowskiego 30

ul. Jagiellońska 27

Zdjęcia z pożaru przy Jagiellońskiej dostaliśmy od internauty na Kontakt24.

ul. Targowa 63

as/mz