Trzy osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla wodociągów

Najnowsze

CBACBA zatrzymało trzy osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek trzy osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla warszawskich wodociągów. Zatrzymani to dyrektor z miejskiej spółki i dwóch biznesmenów ze Śląska.

Jak informuje CBA, zatrzymany dyrektor kieruje pionem wsparcia w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. "Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 50 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi na rzecz MPWiK zamówieniami publicznymi"- czytamy w komunikacie CBA.

Usłyszą zarzuty

Jak podaje CBA, trwają przeszukania między innymi w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób, MPWIK-u i w siedzibie spółki, na rzecz której rozstrzygano zamówienia.

- Zatrzymani trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam mają usłyszeć zarzuty - powiedział naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski.

"Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy" – czytamy w komunikacie Biura.

Odpowiedź MWPiK

Kilka godzin po opublikowaniu komunikatu CBA, swoje oświadczenie wydało MPWiK, w którym potwierdziło, że sprawa dotyczy procedur prowadzonych w związku z udzieleniem zamówień publicznych.

Jak dodano, powyższe zdarzenie nie ma wpływu na profesjonalne wykonywanie pracy przez przedsiębiorstwo.

Rzecznik prasowy stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa podkreślił, że spółka zapowiada gotowość do współpracy ze służbami, w celu wyjaśnienia zdarzenia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zatrzymaniu trzech osób podejrzewanych o wyłudzenie w ramach reprywatyzacji:

Zatrzymania w sprawie reprywatyzacjiTVN24
wideo 2/3

PAP/ab

Źródło zdjęcia głównego: CBA