Trzy legendy na jednej scenie

Warszawa

| ArchDaily, tvn24.plfot

Legendarne gwiazdy rocka - Smokie, Slade i Sweet - zabrzmią znów na żywo. Mimo upływu lat zespoły nie trafili do muzycznego skansenu. Ich twórczość stała się klasyką.

Już na przełomie 3 marca te trzy brytyjskie zespoły należące do ścisłej rockowej czołówki rock lat 70. i 80. wystąpią na Torwarze na niepowtarzalnym festiwalu rocka. Uczestnicząc w projekcie We Love Rock będziecie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w czasie, do epoki świetnych mocnych brzmień i genialnej muzyki, która przetrwała do naszych czasów.

Grupa Slade powstała w 1966 roku. Ich pierwszym wielkim hitem okazał się Coz I Luv You. Potem tworzyli już przebój za przebojem, a ich utwory na stałe zagościły na listach przebojów. W 1976 roku wyjechali do Nowego Jorku, aby nagrać tam album Nobody's Fool. W ciągu dwóch lat w samych Stanach Zjednoczonych dali ponad 200 koncertów, podbijając serca Amerykanów. Kolejna fala sukcesów przyszła z początkiem lat 80.

Pierwsi członkowie i założyciele Smokie – Chris Norman, Alan Silson i Terry Utley poznali się jeszcze w szkole, gdzie stworzyli grupę The Yen. Po kilku latach prób i ciężkiej pracy zmienili nazwę na Smokie i dzięki singlowi If You Think You Know How To Love Me rozpoczęli prawdziwą karierę. Następne pięć lat grupa podróżowała po całym globie, odbierając na niemal każdym koncercie złote i platynowe płyty, za takie przeboje jak: Don't Play Your Rock'n'Roll To Me, Living Next Door To Alice, czy Oh Carol.

Angielski zespół The Sweet na początku lat 70. nawiązał współpracę ze znanym duetem kompozytorsko-producenckim Chinn-Chapman. Wtedy właśnie powstały pierwsze wielkie hity grupy jak Block Buster, Hell Raiser, The Ballroom Blitz, Teenage Rampage, czy Fox on The Run, które plasowały się na pierwszych pozycjach brytyjskich list przebojów, dzięki czemu stali się najpopularniejszymi przedstawicielami glam-rocka w latach 70.

TVN Warszawa jest patronem medialnym koncertu.

We Love Rock: Slade, Smokie i The Sweet3 marca 2011, godz. 19Torwar, ul. Łazienkowska 6aBilety: 120-190 zł