Trzy dziurawe opony. Na monitoringu sprawca ze scyzorykiem w ręku

Warszawa

KRP I ŚródmieścieMężczyznę zarejestrowała kamera monitoringu

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 64-latka podejrzanego o uszkodzenie trzech opon w aucie sąsiadki. Moment niszczenia kół zarejestrowała kamera monitoringu znajdująca się na budynku, w którym mieszkają mężczyzna i pokrzywdzona kobieta.

Jedna z mieszkanek Śródmieścia zawiadomiła policję o zniszczeniu opon w jej samochodzie, który zaparkowała na ogólnodostępnym parkingu przed blokiem.

Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem tej sprawy dotarli do nagrań z osiedlowego monitoringu. Na jednym z nich odkryli zarejestrowany moment całego zajścia.

Trzy przebite, jedna cała

Na nagraniu widać, jak mężczyzna w granatowej kurtce i zielonej koszulce zbliża się do subaru zaparkowanego pośród innych aut. Najpierw zatrzymuje się przy lewym przednim kole, później znika z tyłu pojazdu. Na koniec podchodzi do przedniej prawej opony i przebija ją trzymanym w ręku ostrym narzędziem.

Jak informuje policja, mężczyzna użył w tym celu scyzoryka. Po wszystkim schował go do kieszeni i dziarskim krokiem odszedł z parkingu.

Po przejrzeniu monitoringu policjantom udało się zidentyfikować i namierzyć podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Później usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak czytamy na stronie śródmiejskiej komendy, kobieta oszacowała swoje straty na 900 złotych.

kk/mś