Najnowsze

Trzęsienie ziemi w Legii. Jacek Magiera zwolniony!

Najnowsze

Magiera zwolniony
TVN24Magiera zwolniony

Szykuje się rewolucja w Legii Warszawa! Trenerem mistrzów Polski przestał być w środę Jacek Magiera - poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Wraz z nim pracę stracił też dyrektor sportowy Michał Żewłakow. "Decyzją zarządu klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym - Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera - Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego - Sebastian Krzepota" - czytamy na stronie legia.com.

Trudna rozmowa

Powodem zwolnienia trenera były słabe wyniki. Legia po ośmiu kolejkach Ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. Drużynie nie udało się jednak powtórzyć osiągnięcia z tamtego sezonu i ponownie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie zakwalifikowała się również do zasadniczej części rozgrywek Ligi Europy.

"Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski" - powiedział cytowany na stronie klubowej prezes Dariusz Mioduski.

Nowego trenera klub ma ogłosić w godzinach popołudniowych.

Więcej na sport.tvn24.pl

lukl

Pozostałe wiadomości