Trzej Niemcy pobici w autobusie. Wracali z meczu, rozmawiali po niemiecku

Warszawa

ShutterstockNiemcy pobici w autobusie, policja bada sprawę (zdj. ilustracyjne)

Trzej Niemcy zostali pobici w niedzielę w autobusie komunikacji miejskiej wypełnionym kibicami wracającymi z meczu. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Doniesienia o zdarzeniu potwierdził nadkomisarz Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji.

Niemcy wracali z meczu

- W niedzielę około godziny 20 trzech obywateli Niemiec w wieku 19-20 lat wracało autobusem linii 162 z meczu. Mieli na sobie szaliki. Autobus był pełen kibiców. Kiedy Niemcy zaczęli rozmawiać między sobą, zostali zapytani przez jednego z mężczyzn, skąd są i dlaczego rozmawiają po niemiecku - relacjonuje Szumiata.

I dodaje, że wywiązała się szarpanina, w wyniku której jeden z cudzoziemców został uderzony w łuk brwiowy, a pozostali byli szarpani przez dwóch napastników.

- Wszystkim trzem odebrano szaliki. Kierowca autobusu zauważył zajście i zatrzymał się przy najbliższym zauważonym radiowozie. Policjanci weszli do autobusu, ustalili, kto był sprawcą i zatrzymali napastnika. Najprawdopodobniej usłyszy on zarzuty z artykułu 119 kodeksu karnego - powiedział policjant.

Do pięciu lat więzienia

Artykuł 119 mówi o stosowaniu "przemocy lub groźby bezprawnej wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej,rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości".

Za to przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia.

W piątek wieczorem na stadionie przy Łazienkowskiej zmierzyły się zespoły Legii Warszawa i Wisły Kraków.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o procesie w sprawie pobicia Egipcjanina:

Sprawa pobitego EgipcjaninaTVN24
wideo 2/2

mb/ran/pm