Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Trzej mężczyźni z Afganistanu znalezieni w ciężarówce-chłodni

Warszawa

Mario41 / Kontakt 24Akcja policji w Broniszach

W ciężarówce-chłodni w Broniszach znaleziono trzech mężczyzn. Jak podała straż graniczna, to obywatele Afganistanu. Pierwszy sygnał otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Po otworzeniu drzwi ciężarówki na giełdzie Bronisze okazało się, że w środku na paletach są imigranci" – napisał w poniedziałek reporter24 Mario41.

Na miejsce przyjechała policja. Jak podaje podinspektor Ewelina Gromek-Oćwieja z komisariatu dla powiatu warszawskiego zachodniego, funkcjonariusze byli na miejscu około godziny 8.

"Zatrzymani trzej obywatele Afganistanu"

W ciężarówce typu chłodnia znajdowało się trzech mężczyzn. - Na miejsce wezwano pogotowie. Okazało się, że ci mężczyźni nie potrzebują pomocy. Została też wezwana straż graniczna. Trwa ustalanie, w jaki sposób znaleźli się w chłodni, skąd są, ile mają lat oraz czy w Polsce przebywają legalnie – powiedziała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podała, że mężczyźni przyjechali z Afganistanu.

- Potwierdzam, ujawnieni i zatrzymani zostali trzej obywatele Afganistanu. W tej chwili trwają czynności administracyjne w kierunku zobowiązania ich do opuszczenia Polski i złożenia wniosku do sądu, aby umieścić ich w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców - przekazał Dagmara Bielec-Janas, rzeczniczka nadwiślańskiej straży granicznej.

I dodała, że służba sprawdza, w jakich okolicznościach mężczyźni znaleźli się w chłodni oraz czy kierowca miał z tym coś wspólnego.

W lutym przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył proces dotyczący grup przestępczych, które zajmowały się przerzutem uchodźców:

"Nigdy nie wiadomo ile osób jest w środku" TVN 24
wideo 2/3

ran/ap/b