Trzeci złodziej roweru sam zgłosił się na policję

Warszawa

| Fakty TVNfot. KSP

Na policję zgłosił się trzeci sprawca kradzieży roweru hinduskiego podróżnika Somena Debnatha. Piotr B. dołączył do zatrzymanych w środę Adama K. ps. "Bakuś" i Wojciecha W. ps. "Hardcore". Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty prokuratorskie.

Piotr B. po publikacjach sam zgłosił się w czwartek do komendy. Śródmiejska prokuratura przedstawiła trzem mężczyznom zarzuty włamania i kradzieży roweru należącego do obywatela Indii. W piątek śródmiejski sąd zadecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.

Kradli już wcześniej

Wszyscy wspólnicy mają po 19 lat. Byli wielokrotnie notowani i zatrzymywani przez policjantów za kradzieże rowerów. Podczas Nocy Muzeów (z 14 na 15 maja) około godz. 2.00 weszli na klatkę schodową przy ul. Nowowiejskiej. Przecięli linkę zabezpieczającą rower i ukradli pojazd razem z torbą z narzędziami do jego konserwacji. Podczas zatrzymania dwóch pierwszych sprawców policjanci znaleźli u "Hardcora" klucze i smary pochodzące właśnie ze skradzionej torby.

Lata na rowerze

Somen Debnath stracił rower w Noc Muzeów. Jego wizyta w Warszawie nie była przypadkowa. Wiele lat temu mężczyzna postanowił propagować wiedzę o zagrożeniach związanych z HIV i AIDS w nietypowy sposób. W 2004 roku dostał rower od sponsora. Wyruszył z Indii w podróż dookoła świata, by dawać wykłady. Do 2020 roku chciał odwiedzć 191 państw. 14 maja dotarł do Warszawy.

js/roody