Trzeci pas na A2 i likwidacja bramek na węźle Pruszków

Szerzej z Warszawy do Łodzi. Trzeci pas na A2 coraz bliżej
Szerzej z Warszawy do Łodzi. Trzeci pas na A2 coraz bliżej
TVN24
TVN24Szerzej z Warszawy do Łodzi. Trzeci pas na A2 coraz bliżej

Podpisałem program inwestycyjny na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsumowując trzy lata działalności resortu.

Jak dodał Adamczyk, "bramki do poboru opłat na autostradzie A2, na węźle Pruszków zostaną wreszcie zlikwidowane". - To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 - dodał Adamczyk w trakcie czwartkowej konferencji.

Chodzi o nieczynne bramki na A2 w okolicach Brwinowa pod Warszawą. Metalowe słupy i betonowe przeszkody stoją od prawie siedmiu lat i powodują korki ze względu na konieczność zmniejszenia prędkości w ich pobliżu.

Czwarty pas?

W czerwcu bieżącego roku minister Adamczyk zapowiedział zlecenie ekspertyzy w sprawie czwartego pasa na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi.

- Patrząc na wielkość ruchu, jaki jest przewidywany po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego, już dzisiaj słyszę o wątpliwościach, czy kolejny, trzeci pas wystarczy - powiedział wówczas Adamczyk. - Można na ten temat debatować, ale to eksperci pomogą nam odpowiedzieć na pytanie, ile tych pasów faktycznie powinno być - zauważył.

Jak przypomniał wtedy szef resortu infrastruktury, na A2 jest tzw. rezerwa na jeden dodatkowy pas. - Budowa czwartego pasa będzie wiązała się z większą przebudową - ocenił.

Przebieg A2Google Maps

Czytaj też o budowie Południowej Obwodnicy Warszawy:

[object Object]
Prace przy węźle PatriotówMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

PAP/tol

Pozostałe wiadomości