Trzech zatrzymanych za zuchwały napad na kantor

Warszawa

fot. KSP

Warszawska policja zatrzymała trzech mężczyzn, w wieku od 31 do 37 lat, podejrzewanych o napad na kantor, w czerwcu 2010 r. w centrum handlowym w Nadarzynie. Sprawcy skradli równowartość 500 tys. złotych w różnych walutach.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 23 czerwca ubiegłego roku trzech napastników, przebranych w stroje robotników, po belce stropowej nad sufitem podwieszanym dostało się do wnętrza kantoru w centrum handlowym w Nadarzynie.

Napad i obława

- Skrępowali pracownika kantoru, a następnie skradli równowartość 500 tys. zł w różnych walutach - powiedział w piątek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

Napastnicy uciekli samochodem marki audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Później okazało się, że auto zostało skradzione w Niemczech. - Uciekając z miejsca napadu, spowodowali kolizję z dwoma innymi samochodami. Po kolizji uciekli do lasu - relacjonował rzecznik KSP. Po napadzie policja zarządziła obławę. Okolice patrolował helikopter. W poszukiwaniach wzięły udział także psy tropiące.

Byli zaskoczeni

Policjanci ustalili osoby mogące mieć związek z napadem. Weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań w Warszawie i na terenie okolicznych powiatów. - Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy podwarszawskich miejscowości. Byli zaskoczeni, nie spodziewali się, że po kilkunastu miesiącach od zdarzenia policjanci trafią na ich ślad - powiedział Karczyński.

Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli naboje, narkotyki i gotówkę. Zatrzymani są znani policji. 32-letni Jacek K. ma do odbycia karę 7 lat pozbawienia wolności za uprowadzenie osoby dla okupu. 37-letni Piotr L. spędził już za kratkami 4,5 roku za napad na kantor, a 31-letni Marcin K. przewijał się w sprawach dotyczących napadów na tiry - powiedział rzecznik stołecznej policji.

Cała trójka usłyszała zarzuty rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

PAP//wp/par