Trzech pijanych w kradzionym volvo

Warszawa

Trzech pijanych mężczyzn ukradło volvo z ul. Berneńskiej na Pradze Południe. Kilkanaście minut później zatrzymała ich policja. Samochód szybko trafił do właściciela, a złodzieje do izby wytrzeźwień.

Śródmiejski patrol otrzymał sygnał, że Al. Jerozolimskimi jedzie volvo, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Kiedy mundurowi zaczęli szukać opisanego samochodu, dotarła do nich kolejna informacja, że z Berneńskiej zostało skradzione volvo. Policjanci zatrzymali do kontroli volvo na ul. Koszykowej.

Noc w izbie wytrzeźwień

W aucie było trzech mężczyzn, Jakub W. (22 l.), Krzysztof S. (33 l.) i Piotr D. (37 l.). Wszyscy mężczyźni, w tym kierujący Jakub W. byli nietrzeźwi. Trafili do komendy przy ul. Wilczej. Kierujący autem miał w organizmie 1,34 promila, jego koledzy – 3,1 i 2,6. Noc spędzili w izbie wytrzeźwień.

Auto po kilkudziesięciu minutach wróciło do właściciela.

Wielokrotnie notowani

Jakub W. jest dobrze znany policjantom. Ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który złamał kierując autem pod wpływem alkoholu. Ma na koncie kradzieże i inne przestępstwa. Dwaj pozostali mężczyźni również byli wielokrotnie notowani za włamania i kradzieże.

b/par