Najnowsze

Trzech Króli. Utrudnienia, zakazy parkowania

Najnowsze

ZTMKomunikacja na objazdach (zdjęcie archiwalne)

Orszak Trzech Króli na warszawskich ulicach. Duże utrudnienia w centrum i na Targówku. Komunikacja miejska jeździ objazdami.

W niedzielę Traktem Królewskim przejdzie 10. Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wyruszą z placu Zamkowego około godziny 12 i przejdą Krakowskim Przedmieściem oraz Królewską na plac Piłsudskiego.

Utrudnienia w centrum

Od około godziny 10.30 do około godziny 13 wyłączone z ruchu będą ulice: Królewska (od placu Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) i plac Piłsudskiego (od Królewskiej do Ossolińskich).

W niedzielę nie będzie można także zaparkować samochodu przy Królewskiej (od placu Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy ulicy Tokarzewskiego-Karaszewicza.

W czasie przemarszu Orszaku Trzech Króli autobusy linii 107 (tylko w kierunku krańca Kierbedzia) i 111 (w kierunku krańca Gocław) będą kursowały Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi.

W kierunku krańca Esperanto linia 111 pojedzie ulicami Królewską i Marszałkowską. Linie: 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518, kursując w kierunku krańców południowych, zjadą Kapucyńską w Solidarności i dalej z placu Bankowego pojadą ulicami Marszałkowską i Świętokrzyską.

Autobusy linii 128 i 175 w kierunku placu Piłsudskiego będą kursowały ulicami: Marszałkowską - Senatorską - Wierzbową. Linia 222 w kierunku krańca Bielańska pojedzie Królewską i Marszałkowską. Natomiast pozostałe linie w kierunku krańców Chomiczówka, Konwiktorska i Nowodwory będą kursowały Marszałkowską i Senatorską.

Krakowskie deptakiem

Ponadto już od północy z piątku na sobotę zamknięte dla samochodów są ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda de Gaulle’a do Miodowej.

W tym czasie Trakt Królewski jest deptakiem. Ruch kołowy wróci tutaj w nocy z niedzieli na poniedziałek.

W związku z tym autobusy linii: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, E-2 i nocnej N44, jadąc w kierunkach północnych pojadą objazdem: Świętokrzyską - Mazowiecką - Królewską. Te same linie (z wyłączeniem 128 i 175), jadąc w przeciwną stronę, będą kursowały ulicami: Mazowiecką - Kredytową - Jasną - Zgoda – Kruczą i dalej swoimi trasami. Natomiast linie 128 i 175 (w kierunku pętli Szczęśliwice i Lotnisko Chopina) pojadą Królewską, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi.

Utrudnienia na Targówku

Orszak Trzech Króli przejdzie również ulicami Targówka. Pochód wyruszy o godzinie 13 ze skrzyżowania ulic Wysockiego i Bartniczej. Trasa prowadzi ulicą Wysockiego do ulicy Matki Teresy z Kalkuty, tutaj przemarsz zawróci i Wysockiego dojdzie do wysokości Bartniczej. "Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi trasami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi (W. Syrokomli)" - podaje urząd miasta.

Autobusy linii 114 zostaną poprowadzone objazdem ulicami Rembielińską i Bazyliańską. Autobusy linii 176 z Matki Teresy z Kalkuty skręcą w Rembielińską i dalej pojadą Bazyliańską. Natomiast linia 204 będzie kursowała prosto Rembielińską do Matki Teresy z Kalkuty. W godzinach 10-15 uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71, kursująca na trasie: Annopol - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - Odrowąża - 11 Listopada - Targowa - "Solidarności" - Wolska - Cm. Wolski.

Zobacz również świąteczną iluminację:

Prezytdent uruchomił iluminację
Prezytdent uruchomił iluminacjęTVN24
wideo 2/2

kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości