Trzech kibiców Spartaka zatrzymanych za graffiti

Warszawa

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

Trzech młodych obywateli Rosji zatrzymali śródmiejscy policjanci chwilę po tym, jak na budynku przy ul. Łazienkowskiej namalowali sprayem herb klubu Spartak Moskwa. Za niszczenie mienia grozi do 5 lat wiezienia.

Policjanci ze Śródmiejskiej prewencji dostali informację, że niszczona jest elewacja budynku przy ul. Łazienkowskiej, gdzie kilku młodych mężczyzn maluje sprayem jakieś napisy.

Kiedy funkcjoanriusze pojawili się na miejscu wandali już nie było. Udało się ich jednak zatrzymać kilkadziesiąt metrów dalej.

Chcieli zostawic ślad

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami okazało się, że są to kibice Spartaka Moskwa, który w czwartek grał z Legią w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Jedez z zatrzymanych, 26-latek przyznał się do pomalowania elewacji budynku. Jak sam powiedział, jego rysunek przedstawia logo piłkarskiego klubu z Moskwy Spartaka, a on w ten sposób pozostawia po sobie ślad.

Dwóch mężczyzn zostało zwolnionych, trzeci - 26-latek - trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, grozi mu do 5 lat więzienia.

ksp//mjc/par