Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Trzasnęło w sekundę". Dramatyczne nagranie i bohaterska reakcja

Warszawa

Rozmowa z Reporterem 24 we "Wstajesz i Wiesz"TVN24
wideo 2/2

- Sytuacja była dość napięta. Starsza kobieta, szła powoli, drzewo na pewno było ciężkie, więc mogło jej zrobić krzywdę - mówił na antenie TVN24 Łukasz Skalski, autor nagrania, które przesłał na Kontakt 24. Widać na nim, jak ostrzega pieszą przed łamiącym się drzewem. O całym zdarzeniu opowiedział w programie "Wstajesz i Weekend".

Film z niebezpiecznego zdarzenia na Ursynowie pan Łukasz przesłał na Kontakt 24. Reporter 24, w towarzystwie żony, nagrywał łamiące się po nawałnicy drzewo. Nagle zobaczyli kobietę, która szła chodnikiem.

Było z nami 25 lat

- Zauważyliśmy, że to drzewo się po prostu przechyla. Stwierdziliśmy, że było z nami przez 25 lat, więc może uwiecznimy tę chwilę - tłumaczył Reporter 24, Łukasz Skalski.

Jak podkreślił, kiedy zauważył kobietę, postawił od razu ostrzec ją przed niebezpieczeństwem. - Naturalnym odruchem jest krzyk - tłumaczył.

Mężczyzna podkreślił, że drzewo z każdą chwilą przechylało się coraz bardziej. - Sytuacja była dość napięta. Starsza kobieta, szła powoli, drzewo na pewno było ciężkie, więc mogło jej zrobić krzywdę - zaznaczył autor nagrania.

Sugestia żony

Jak mówił Reporter 24, po nawałnicach powalonych drzew w jego okolicy jest znacznie więcej.

Pytany zaś o swoje początki jako Reporter 24 odpowiedział, że nagrywanie zdarzenia było sugestią żony. Podkreślił również, że sam chciał pokazać, jak burza dała się we znaki Warszawie.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT24.TVN24.PL

bkol/mz