Trwa Festiwal Przemiany: sprawdź, co sieć wie o Tobie

Warszawa

materiały organizatoraFestiwal startuje po raz czwarty

Za co jesteś gotów przehandlować wiedzę o sobie: za wygodę, poczucie bezpieczeństwa, darmowe aplikacje, akceptację społeczną, aplauz wirtualnych przyjaciół? Czy wiesz, jak wiele inni wiedzą o Tobie? Odpowiedzi na te pytania pomogą odnaleźć organizatorzy Festiwalu Przemiany, podczas którego analizowana będzie tożsamość i prywatność w sieci.

– Konfrontować będziemy nie tylko idee, ale i sposoby prezentacji tematu. Uczestnicy festiwalu będą mogli między innymi wziąć aktywny udział w akcjach artystycznych na granicy performance’u, zabrać głos w debatach i bawić się na koncertach – mówi Anna Piekarska z Centrum Nauki Kopernik, koordynatorka festiwalu.

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

Redefinicja prywatności

Festiwal CNK organizuje po raz czwarty. Jego celem jest uchwycenie najważniejszych zmian zachodzących we współczesnym świecie.

– Każde z wydarzeń w inny sposób dotyka redefinicji pojęcia prywatność. Chcemy o tym nie tylko rozmawiać. Chcemy by odbiorca doświadczył różnych wymiarów tego procesu - tłumaczy Piekarska.

Organizatorzy podkreślają, że CNK jest miejscem właściwym do tego typu spotkań. - Tu można odkrywać, próbować zrozumieć świat, poznawać osiągnięcia nauki i techniki. Jednak każda zmiana technologiczna niesie ze sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia. Tylko dobrze poinformowani, aktywni i zaangażowani obywatele mogą wziąć odpowiedzialność za siebie i społeczeństwo, za zmiany zachodzące wokół nas - zaznaczają zapraszając do udziału.

Festiwal trwa do niedzieli.

Po czterech latach od otwarcia centrum udostępniono zwiedzającym jego dach, na którym znajduje się wyjątkowy ogród:

Ogród otworzyła Hanna Gronkiewicz-Waltz
Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

kś/r