Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Trump wygłosi przemówienie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego

Warszawa


Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas swojej wizyty w Polsce będzie miał wystąpienie na placu Krasińskich przed pomnikiem Powstania Warszawskiego – poinformował w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak dodał, prezydent Trump osobiście wybrał miejsce swojego wystąpienia w Warszawie. - To dla nas wielki zaszczyt, że prezydent wybrał takie miejsce, które wiąże się z symbolem polskiego heroizmu – powiedział Szczerski.

Lipcowa wizyta

Amerykański prezydent odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Będzie przebywał w Warszawie od 5 lipca wieczorem do 6 lipca - tuż przed szczytem G20 w Niemczech. Jak poinformował we wtorek Biały Dom, Trumpowi towarzyszyć będzie pierwsza dama Melania. Oprócz publicznego wystąpienia skierowanego do Polaków planowane jest osobiste spotkanie prezydenta USA z Andrzejem Dudą. Podczas wizyty w Polsce Trump weźmie również udział, jako gość honorowy, w szczycie inicjatywy Trójmorza, podczas którego przeprowadzi rozmowy z przywódcami państw regionu. Tematami wiodącymi wizyty amerykańskiego prezydenta mają być kwestie bezpieczeństwa oraz współpraca ekonomiczna i rozwojowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a regionem Trójmorza, do którego należą Polska, Węgry, Litwa, Słowenia, Bułgaria, Czechy, Rumunia, Słowacja, Austria, Estonia i Łotwa.

Czytaj więcej o spotkaniu Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy:

Kiedy spotkanie Dudy z Trumpem? Szczerski: na stole są dwie datyTVN24
wideo 2/2

PAP/kz/mś