Trumny pełne pozdrowień dla BBC

"BBC is wrong"
"BBC is wrong"
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl"BBC is wrong"

Dwie trumny pojawiły się w niedzielę przed wejściem do warszawskiej strefy kibica. Młode kobiety zachęcały do wrzucania do nich pocztówek z pozdrowieniami dla BBC i Sola Campbella, którzy straszyli Brytyjczyków rzekomym rasizmem w Polsce i na Ukrainie, i odradzali przyjazd na Euro 2012.

Panowie nosili trumny, panie w koszulkach z napisem "Bad Boy Campbell" zachęcały do wypełniania pocztówek z opisem swojego pobytu w Polsce lub na Ukrainie podczas turnieju. Każdy, kto wypełnił kartkę, mógł ją wrzucić do trumny, będącej jednocześnie urną. Pojawiła się także nieoficjalna Miss Euro 2012 Natalia Siwiec.

Organizatorzy happeningu obiecali, że wszystkie prześlą do redakcji BBC i Sola Campbella. Dlaczego akurat do nich?

Straszyli kibiców

To w programie BBC, nadanym kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej, pokazano ekscesy kibiców, m.in. wznoszenie antysemickich okrzyków w Polsce oraz atak na studentów z Azji na Ukrainie. Jeszcze dalej poszedł były piłkarz reprezentacji Anglii Sol Campbell, który ostrzegał rodaków przed wyjazdem na Euro 2012. Twierdził, że kibice mogą wrócić stąd w trumnie. Wcześniej rodziny czarnoskórych graczy reprezentacji Anglii: Theo Walcotta, Joleona Lescotta i Aleksa Oxlade-Chamberlaina zapowiedziały, że z obawy przed rasistowskimi atakami nie pojadą do Kijowa i Doniecka, gdzie Anglia rozgrywała mecze grupowe.

bako/roody

Pozostałe wiadomości