Trudny dzień na drogach. "Wiele potrąceń pieszych"

Warszawa

Piątek w stolicy upłynie pod znakiem deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Warunki od rana są trudne, ulice miejscami śliskie. Jak informuje stołeczna policja, doszło do wielu potrąceń pieszych.

W piątek pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom. - Na ulicach jest plucha - relacjonował przed godz. 7.00 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Warto zdjąć nogę z gazu - radził.

Potrącenia pieszych

Stołeczna policja informuje o wielu potrąceniach pieszych. - Na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Racławickiej autobus linii 136 potrącił pieszego, do potrącenia doszło także na skrzyżowaniu ul. Parowcowej i ul. Dźwigowej. Tam opel potrącił kobietę - wymienia Edyta Adamus ze stołecznej policji. - Ponadto, dwie osoby zostały potrącone na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Ratuszowej.

W czwartek po południu złe warunki sprawiły, że doszło do wielu kolizji i wypadków. Jak poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta, przed godz. 23 na stołeczne drogi spadkowe, wiadukty i mosty wyjechały 42 posypywarki.

Kolizja trzech aut
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Wypadek na Marszałkowskiej
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Tramwaj uderzył w nieoznakowany radiowóz
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

Po południu tylko śnieg

W piątek nad ranem słupki rtęci w Warszawie pokazały jedną kreskę powyżej zera, w najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie 2 st. Celsjusza. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa. Jak informują synoptycy TVN Meteo, okresami będzie padać deszcz ze śniegiem.

Po południu natomiast warszawiacy spodziewać się mogą opadów samego białego puchu. Utrzyma się niekorzystny biomet, potęgując senność czy rozdrażnienie.

su/b