Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

"Trochę żal tego Euro"

Warszawa

| tvn24Prezydent stolicy o Euro

- Martwiliśmy się, że tyle roboty, a teraz trochę żal – podsumowuje Euro w stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dziś stolica żegna się z mistrzostwami meczem Niemcy-Włochy.

– Już dziś mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces na skalę światową - powiedziała podczas konferencji w centrum prasowym m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Warszawa, czy cała Polska nie zaistniałyby w mediach zagranicznych i w świadomości ludzi, tak jak to miało miejsce podczas Euro, a jeśli już to za bardzo duże pieniądze. Samą wartość mistrzostw liczymy poprzez pojedynczego turystę, który był w Warszawie i będzie chciał do nas wrócić- tłumaczyła prezydent.- Mam nadzieję, że jeszcze przez kolejne lata będziemy czerpać zyski z organizacji turnieju Prezydent m.st. Warszawy.

Rekord na Okęciu

Dzisiejsze spotkanie Miemcy-Włochy będzie wyjątkowe na pewno pod jednym względem, lotnisko Chopina obsłuży rekordową liczbę samolotów prywatnych – przyleci ich z całego świata 81. Do tego co dziesiąty obsłużony dziś na lotnisku samolot będzie czarterem zamówionym specjalnie na Euro 2012.

Studenci na rowerach

Pomocy kibicom będą udzielać, oprócz dotychczas obecnych wolontariuszy, również studenci warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Kibice łatwo ich rozpoczynają, będą bowiem jeździć na rowerach w biało czerwonych strojach.

Profity przez dwa lata

Na konferencji prezydent miasta odniosła się też do ewentualnego bilansu zysku i strat po Euro 2012. – Z doświadczenia innych miast gospodarzy wiem, że stolica może liczyć na większy przypływ zagranicznych turystów przez pierwsze dwa lata. To są zyski, które trudno wyliczyć, bo nie wpływają one bezpośrednio do kasy miasta – tłumaczy Gronkiewicz-Waltz.