Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Trochę ciepła, potem znów mróz

Warszawa

TVN MeteoTrochę ciepła, potem znów mróz

Wiosna lubi płatać figle i tak też będzie w ciągu najbliższych 16 dni. Po kilku ciepłych dniach znowu ochłodzi się do nawet -6 st. C. Tuż przed świętami Wielkanocnymi wróci wiosenna aura. Termometry w świąteczny weekend wskażą nawet 7 st. C.

Do Polski napływa ciepłe powietrze, więc kilka najbliższych dni przyniesie wiosenne temperatury. Od poniedziałku 18 marca do czwartku 21 marca termometry wskażą nawet 7-8 st. C, a w chłodniejszych regionach kraju będzie od -2 do 2 st. C. - Polska dostaje się od zachodu pod wpływ niżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Mroźne powietrze pochodzenia arktycznego ustępuje miejsca cieplejszemu i wilgotnemu polarno-morskiemu napływającemu z zachodu - tłumaczy meteorolog TVN Arleta Unton-Pyziołek.

Pogoda faluje

Od piątku 22 marca znów stopniowo będzie się ochładzać i kilka następnych dni może być mroźnych. W weekend termometry wskażą 4-5 st. C poniżej zera, a w najcieplejszych regionach maksymalnie 2 st. Niskie temperatury i chłód utrzymają się do czwartku 28 marca. W tym czasie temperatura może spaść nawet do -6 st. C w środę. Wrócą bardzo zimne noce z kilkunastostopniowym mrozem.

Święta na plusie

Wiosenne temperatury wrócą w piątek. Wtedy termometry mogą wskazywać od 0 do 6 st. C. W świąteczny weekend będzie ciepło 6-7 st. C w cieplejszych regionach, w chłodniejszych miejscach temperatura w okolicach zera. Jak twierdzą synoptycy, wszystko wskazuje na to, że Wielkanoc będzie pogodna.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

tvnmeteo.pl/pk/Jaś