Trasa na Tarchomin, budowa torowiska na Bemowie. Plany tramwajarzy

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plPlany Tramwajów Warszawskich na 2014 rok

- To będzie trudny rok dla Tramwajów Warszawskich- zapowiada Krzysztof Karos, Prezes Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie i przedstawia plany na najbliższe miesiące.

Rok 2014 to przede wszystkim rok dwóch ważnych inwestycji. - Najbardziej oczekiwana to budowa trasy tramwajowej na Tarchomin - powiedział na czwartkowej konferencji prezes TW. - Trwa aukcja elektroniczna, w której bierze udział sześć firm. Do końca lutego chcemy podpisać umowę. Wtedy wykonawca przystąpi do prac i na jesieni zostaną zakończone - dodał

Chodzi o budowę torowiska na odcinku od Trasy Mostu Północnego do pętli Mehoffera.

Druga ważna inwestycja to budowa trasy tramwajowej w ul. Powstańców Śląskich od Radiowej do Górczewskiej. - Oferty przetargowe powinniśmy otrzymać pod koniec marca. Jednocześnie trwa postępowanie o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Pod koniec marca na początku kwietnia ta decyzja przez buro architektury zostanie wydana. Jak tylko zostanie podpisana, chcemy podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą. Jest 10 chętnych na budowę tej inwestycji - mówi Krzysztof Karos, prezes TW.|

Harmonogram prac

Budowa trasy tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich podzielona została na etapy. W związku z pracami wyłączone będą z ruchu tramwajowego ulice Połczyńska, Powstańców Śląskich, Górczewska i Radiowa.

Od 1 czerwca do 13 lipca - budowa węzła rozjazdowego Powstańców Śląskich-Górczewska.

Wyłączenia nastąpią na ul. Połczyńskiej, Powstańców Śląskich i Górczewskiej na odcinku od pętli Wola do pętli Osiedle Górczewska.

Od 30 czerwca do 13 lipca - budowa skrzyżowania torowego ul. Dywizjonu 303-Powstańców Śląskich.

Wyłączenia nastąpią na ulicach: Dywizjonu 303 i Kaliskiego- odcinek pętla Koło-pętla Boernerowo

Od 14 lipca do 31 sierpnia- budowa węzła rozjazdowego Powstańców Śląskich-Radiowa.

Wyłączenia nastąpią na ulicach: Radiowa i Powstańców Śląskich - odcinek ul. Dywizjonu 303-pętla Nowe Bemowo.

To nie jedyne prace na Bemowie. TW zapowiadają:

- modernizację torów tramwajowych na ul. Górczewskiej - tory wjazdowe na pętlę Osiedle Górczewska i tor wyjazdowy z pętli Os. Górczewska – 1 czerwca-13 lipca;

- remont torów tramwajowych na ul. Powstańców Śląskich- odcinek ul. Muszlowa - przystanki Czumy - 1 czerwca-13 lipca;

- remont torów tramwajowych na ul. Powstańców Śląskich- odcinek ul. Borowej Góry przejazd - perony przystankowe "Synów Pułku" - 1 czerwca-13 lipca,

- remont torów tramwajowych na ul. Połczyńskiej- odcinek ul. Powstańców Śląskich - Pętla Wola przejazdy, przejścia dla pieszych, perony przystankowe - 1 czerwca-13 lipca,

- modernizację torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Połczyńskiej i Powstańców Śląskich - 1 czerwca-13 lipca;

- remont torów tramwajowych na ul. Radiowej- odcinek ul. Wrocławska - Powstańców Śląskich – 14 lipca-31 sierpnia,

Jak informują Tramwaje Warszawskie, nowa trasa ma powstać do 31 grudnia.

Bogate plany

Plany tramwajarzy to nie tylko Bemowo.

W marcu, kwietniu i maju w godzinach nocnych odbywać się będzie remont torów tramwajowych na ul. Jagiellońskiej na odcinku od Ronda Starzyńskiego do ul. Ratuszowej. Planowane jest także wyłączenie ruchu w dwa weekendy.

Od 1 lipca do 31 sierpnia planowana jest przebudowa torowiska tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Targowej.

Od 14 lipca do 31 sierpnia modernizowane będzie także torowisko w al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Elektoralnej do Ronda ONZ; odcinek przy Dworcu Centralnym - na wysokości platform przystankowych oraz tory przed Rondem ONZ na wysokości tymczasowych peronów przystankowych - 14 lipca-31 sierpnia.

Od 1 września do 15 listopada, zaplanowane zostały prace modernizacyjne na ul. Obozowej na odcinku od ul. Płockiej do al. Prymasa Tysiąclecia.

We wrześniu tramwajarze budować będą węzeł rozjazdowy na skrzyżowaniu ulic Targowej i 11 Listopada. Przebudowany zostanie skręt wykonany na czas budowy metra. Planowane wyłączenie ruchu na ul. Ratuszowej, Targowej i 11 Listopada od 1 do 30 września.

Zmodernizowane zostanie także torowisko tramwajowe na ul. 11 Listopada na odcinku- Inżynierska - Rondo Żaba. Te prace prowadzone będą od 1 do 30 września.

Od 1 września do 12 października tramwajarze wyremontują tory tramwajowe na pętli tramwajowej "Czynszowa". Tory znajdują się na ulicach: Środkowej, Wileńskiej, Czynszowej, Stalowej.

Przebudowane zostanie także torowisko na ul. Targowej od ul. Kijowskiej do ul. Białostockiej. Prace prowadzone będą od 1 kwietnia do 31 sierpnia.

Zobacz także plany Zarządu Transportu Miejskiego

su//ec