Trasa Łazienkowska do remontu

Będą frezować Trasę Łazienkowską

Drogowcy zajmą się wymianą bardzo zniszczonej nawierzchni Trasy Łazienkowskiej. Początek prac już w najbliższy weekend.

Wraz z wiosną przyszła pora na weekendowe frezowania. Będzie ich mniej niż przed rokiem, bo i budżet jest o kilkanaście milionów mniejszy. Remonty zaczną się jednak od bardzo ważnej i wyczekiwanej przez kierowców inwestycji: wymiany nawierzchni Trasy Łazienkowskiej.

Prace zostaną podzielone na cztery etapy.

14-15 kwietnia i 21-22 kwietnia

- W dwóch pierwszy etapach będzie remontowana jezdnia prowadząca w kierunku al. Niepodległości - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Najpierw odcinek od pl. Na Rozdrożu do ul. Krzywickiego, a w kolejny weekend do ul. Grójeckiej - dodaje.

Długi weekend, długie frezowanie

Długi majowy weekend dla niektórych zacznie się już 28 kwietnia. Najprawdopodobniej właśnie tego dnia pracę zaczną drogowcy.

- Chcemy zmodernizować odcinek od Białobrzeskiej do pl. Na Rozdrożu - informuje Gałecka. - Prace mają się zakończyć 3-4 maja - mówi.

Rondo osobno

Później pracownicy pojawią się na rondzie Jazdy Polskiej. - Frezowanie tego miejsca zaplanowaliśmy na drugi weekend majowy [12-13 maja - przyp. red.] - informuje Gałecka.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, drogowcy nie wykluczają, że frezowanie na rondzie również zostanie podzielone na etapy.

Objazd mostem Poniatowskiego....

Podczas wymiany nawierzchni na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od pl. Na Rozdrożu do ul. Krzywickiego kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Tablice informujące o utrudnieniach zalecać będą kierowcom przejazd mostem Poniatowskiego. Tablice mają pojawić się także przy rondzie Wiatraczna oraz przy Wale Miedzeszyńskim.

... do centrum przez pl. Trzech Krzyży

ZDM zaleca objazd w kierunku centrum: Al. Ujazdowskimi, placem Trzech Krzyży, rondem de Gaulle’a do Al. Jerozolimskich.

- Objazdy są tak szerokie, bo tym samym czasie będzie również wymiana nawierzchni na Koszykowej - tłumaczy Gałecka.

Zobacz, co jeszcze planuje wyremontować Zarząd Dróg Miejskich

su/mz

Pozostałe wiadomości