Trasa AK: znów zmiany. Ruch tylko południową jezdnią


W piątek wieczorem rozpocznie się wyłączanie z ruchu północnej jezdni Trasy Armii Krajowej: od węzła Wisłostrada do węzła Powązkowska. Oznacza to, że na całej trasie od ul. Modlińskiej aż do Powązkowskiej kierowcy będą jeździli tylko po jezdni południowej. Będą mieli do dyspozycji po po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Remont Trasy AK rozpoczął się jesienią zeszłego roku. Od tamtej pory sukcesywnie wprowadzane są zmiany w ruchu umożliwiające prace budowlane – z ruchu wyłączono północną część mostu Grota-Roweckiego, siedem łącznic z Wisłostradą i Modlińską, zamknięto Gdańską, zwężono wiadukty na ul. A. Mickiewicza, J. Słowackiego i Powązkowskiej.

Zamknięta do października

Od 14 marca ok. godz. 22.00 rozpocznie się zamykanie całości jezdni głównej północnej Trasy AK - od węzła Wisłostrada do węzła Powązkowska.

- Wprowadzanie nowej organizacji ruchu potrwa ok. 48 h, w tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu także na południowej jezdni trasy – ostrzegają urzędnicy.

Potem ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po jezdni południowej trasy, będą na niej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem trasy z Marymoncką i Słowackiego powstanie wjazd z południowej jezdni na jezdnię serwisową, którą będzie można dojechać aż do węzła Powązkowska i do zjazdu w kierunku drogi S8.

Czynne będą zjazdy na Marymoncką i Słowackiego a także na Broniewskiego oraz Powązkowską i gen. Maczka. Jezdnia północna będzie zamknięta do października 2014 r.

W noce z piątku na sobotę (14/15 marca) i z soboty na niedzielę (15/16 marca), od godz. 22.00 do 5.00, zwężona do jednego pasa ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie w rejonie węzła z Trasą Armii Krajowej. Natomiast w nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 marca) zwężona będzie jezdnia wschodnia.

Zlikwidują przystanek

Od 16 marca ok. godz. 4.00, autobusy nie będą zatrzymywały się na przystanku Os. Potok 04, który jest na Trasie Armii Krajowej pod wiaduktem na ul. A. Mickiewicza. Pasażerowie jadący z Bródna, wschodniej części Białołęki oraz od strony ul. Modlińskiej będą mogli dotrzeć w okolice przystanku Os. Potok przesiadając się na przystanku Park Kaskada albo na Placu Wilsona do linii autobusowych jadących w przeciwnym kierunku.

Dla mieszkańców Nowodworów i Tarchomina najkorzystniejsza będzie przesiadka na przystanku Prozy lub przy stacjach metra Marymont i Plac Wilsona.

Przystanek Potok 04 zawieszonyUM

Wielki remont

Trasę Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 przebudowuje (wcześniej taka modernizacja objęła Trasę Toruńską po drugiej stronie Wisły) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r. Wykonawcą robót jest firma Metrostav S.A.

Utrudnienia na Trasie AK
Utrudnienia na Trasie AKMarcin Gula / tvnwarszawa.pl
Kolejne utrudnienia na Trasie AK
Kolejne utrudnienia na Trasie AKLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

b//ec

Pozostałe wiadomości