Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Transwestyta bije na ulicy. "Zostałam potraktowana jak g****"

Warszawa

rafalala.bloog.plNagranie Rafalala umieściła na swoim blogu

Znany warszawski transwestyta szarpie i bije mężczyznę na ulicy - takie nagranie obiegło internet. Rafalala tłumaczy, że została obrażona przez człowieka, od którego chciała wynająć mieszkanie i dlatego zareagowała agresywnie. Mężczyzna zapowiada, że zgłosi sprawę na policję.

Rafalala w rozmowie z tvnwarszawa.pl opowiada, że chciała na kilka dni wynająć lokal dla rodziny, która miała ją odwiedzić. U agenta nieruchomości zarezerwowała apartament i umówiła się z nim, by opłacić wynajem.

- Kiedy przyjechałam pod wskazany adres, mężczyzna na powitanie wykrzyczał "nie, nie, nie!". Po czym odwrócił się i odszedł - relacjonuje Rafalala.

Zapytany, o co chodzi, wynajmujący miał odpowiedzieć: "Pani jest Panem, Panią. Ja nie wynajmę mieszkania". Po czym miał podejść do osiedlowego ochroniarza i powiedzieć: "proszę mi pomóc, bo to coś nie daje mi wejść na osiedle".

"Zostałam potraktowana jak g****"

Te słowa zdenerwowały Rafalalę. Zaczęła domagać się przeprosin. Doszło do szarpaniny, którą zarejestrowała siostrzenica transwestyty. Filmik Rafalala umieściła na swoim blogu. Widać na nim, jak wymierza ciosy agentowi nieruchomości.

Nagranie szybko obiegło internet. Jak stwierdza Rafalala, jest nielegalnie kopiowane.

- Nerwy mi puściły. Zostałam potraktowana jak g****, dlatego byłam taka agresywna – tłumaczy się w rozmowie z nami.

- Jestem osobą, która ma emocje, która ma psychikę i nagle jestem degradowana do "tego czegoś". To jest straszne - argumentuje.

Na swoim blogu pisze: "Czy żałuję, że go uderzyłam? NIE. Cieszę się, że się opanowałam, bo w tamtym momencie miałam ochotę go rozszarpać."

O wypowiedź poprosiliśmy również agenta nieruchomości. Odmówił komentarza. Zapowiedział jednak, że pobicie i umieszczenie w sieci nagrania zgłosi na policję.

Co na to Rafalala? - To nie jest tak, że mam zły humor i myślę: "kogo tu walnąć na ulicy"? Tu ważny jest kontekst. Ta osoba totalnie mnie sprowokowała. Ten człowiek potraktował mnie jak śmiecia - uważa. Wierzy, że jeśli sprawa trafi do sądu, sędzia podzieli jej zdanie.

Rafalala: Nie jestem "to coś"
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Występowała u Jandy

Czy Rafalala na co dzień czuje się prześladowana? - Ludzie ogólnie wobec mnie są życzliwi – twierdzi. Jak mówi, osobom trans w Warszawie żyje się dobrze. Czasem jednak spotyka się z wrogością. W ubiegłym roku na elewacji budynku, tuż pod oknem jej mieszkania, ktoś napisał "pedał".

Rafalala to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób trans w kraju. Przedstawia się jako artystka i scenarzystka. Swoich sił próbowała m.in. w Teatrze Polonia, prowadzonym przez Krystynę Jandę.

bf, kś//mz