Tramwajem lub promem. Ostatnia szansa na wycieczki po Wiśle

Warszawa

WLTTramwajem wodnym po Wiśle

To ostatni weekend Warszawskich Linii Turystycznych. Jeszcze tylko w sobotę i niedzielę można skorzystać z tramwaju wodnego albo przepłynąć przez Wisłę trzema promami: "Wilga", "Pliszka" i "Słonka".

"Kończy się już lato, kończy się też sezon WLT. Przed nami siedem ostatnich kursów tramwaju wodnego" – zapowiada na swojej stronie ZTM.

Tramwaj będzie startował z nabrzeża przy moście Poniatowskim. W sobotę w godzinach 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00, a w niedzielę o 11:00, 13:00 i 15:00.

"Ze względu na niski stan wody Wisły tramwaj popłynie za most Siekierkowski, aby następnie wrócić do przystanku Most Poniatowskiego" – informuje ZTM.

Promem przez Wisłę

Oprócz tramwaju, mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z trzech warszawskich promów: "Wilga", "Pliszka" i "Słonka".

"Wilga" zaczyna swoja trasę na Podzamczu (przy Fontannach) i kończy obok miejskiego ZOO. "Pliszka" startuje z przystanku przy moście Poniatowskim i dopływa do Stadionu Narodowego. "Słonka" natomiast łączy Cypel Czerniakowski z Saską Kępą.

ZTM uprzedza też wszystkim, którzy chcieliby popłynąć do Serocka – na to jest już za późno. "Statek do Serocka i prom Turkawka łączący Nowodwory z Łomiankami, zakończyły kursowanie w miniony weekend" – czytamy na stronie internetowej.

Warszawskie Linie Turystyczne ruszyły pod koniec kwietnia.

Tramwajem po Wiśle
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

kw