Tramwajem do Wilanowa w 2020 r. Podpisali umowę na projekt trasy

UM WarszawaWizualizacja linii na ulicy Rostafińskich

W czwartek Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z konsorcjum Safege S.A.S. - Francja oraz Schuessler - Plan Inżynierzy na przygotowanie projektu linii tramwajowej z Woli do Wilanowa. Miasto zapłaci za te prace ponad 3,5 miliona złotych.

Zgodnie z kontraktem dokumentacja potrzebna do uzyskania decyzji środowiskowej powinna powstać w połowie przyszłego roku. Tramwajarze chcą, aby trasa była gotowa pod koniec 2020 roku.

Firmy wyłonione w przetargu mają sześć miesięcy na przygotowanie pierwszego etapu opracowania. Obejmie ono inwentaryzację terenu, opracowanie koncepcji układu geometrycznego trasy, określenie zakresu inwestycji poprzez wskazanie numerów działek i obrębów oraz przeprowadzi analizę ich stanu własności. Do jego zadań będzie należeć także przedstawienie potencjalnych kolizji z istniejącą i planowaną infrastrukturą oraz szacunkowe koszty całej inwestycji.

Dostaną 3,5 miliona złotych

Równolegle konsorcjum będzie przygotowywało materiały niezbędne do uzyskania decyzji środowiskowej dla inwestycji. Firma ma na to 9 miesięcy od teraz. Ostatni, trzeci etap, obejmie zaś wykonanie ostatecznej wersji opracowania dla wariantu wskazanego w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, zgodnie z zakresem koncepcji. Wykonawca będzie musiał także uzyskać zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu przez stołecznego inżyniera ruchu. Za opracowanie koncepcji ratusz zapłaci 3 566 170,99 zł.

13 km nowej trasy za 5 lat

Planowana nowa trasa tramwajowa połączy ulicę Kasprzaka na Woli z Południową Obwodnicą Warszawy na Wilanowie. W sumie ma mieć 13 km długości. Czytaj więcej o projekcie Tramwajarze chcieliby rozpocząć budowę trasy pod koniec 2018 roku. Wówczas pierwsi pasażerowie mogliby dotrzeć tramwajem na Wilanów pod koniec 2020 roku.

Wiceprezydent Wojciechowicz o nowych trasach tramwajowych
Wiceprezydent Wojciechowicz o nowych trasach tramwajowychArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

jk/jb/b

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości