Tramwaje zostaną w zajezdni, bo remontują torowisko

Warszawa

| EPA/ABIR SULTAN / POOLfot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

W weekend pasażerów czekają kolejne utrudnienia związane z remontem torowiska na ul. Targowej i Kijowskiej. Okazuje się, że na swoje trasy nie wyjedzie znaczna część tramwajów niskopodłogowych. Niektóre linie zostaną skierowane na objazdy.

W czasie prac zablokowana zostanie główna baza tramwajów niskopodłogowych - zajezdnia Praga. Dlatego na trasy wyjedzie mniej składów niskopodłogowych - informuje ZTM.

Przez cały weekend na trasach linii: 5, 7, 8, 18, 20, 22, 25, 26, 27 i 28 nie pojawią się wagony nieskopodłogowe. Na liniach 4 i 23 pasażerowie będą mieli do dyspozycji tylko część kursów niskopodłogowych.

Dodatkowo linie 7, 20, 22, 25, 26, 28 będą kursowały trasami zastępczymi. Szczegóły na stronie ZTM.

Linie zastępcze

Pasażerowie będą mogli skorzystać z linii zastępczych: Z1 - kursuje na trasie rondo Waszyngtona - Dworzec Wileński, oraz Z2 - kursuje na trasie Dworzec Wschodni - Wdorzec Wileński.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi także linię Z8 - na trasie Dworzec Wileński - Kawęczyńska.

Remont torowiska

Utrudnienia spowodowane są remontem torowiska na ciągu ul. Targowa – Zamoyskiego, na odcinku od Dw. Wileńskiego do al. Zielenieckiej oraz na ciągu ul. Kijowska - al. Tysiąclecia – Kawęczyńska, na odcinku od ul. Targowej do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

To kolejny etap modernizacji trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona, który ma potrwać do końca lipca.

bf/par