Tramwaje znikną z Targowej. Wrócą na Niepodległości...

Warszawa

| Eurosportfot. ZTM

Dobra i zła wiadomość od tramwajarzy. W poniedziałek kończy się remont torowiska w al. Niepodległości i ul. Nowowiejskiej. Niestety tego samego dnia rozpocznie się remont na ul. Targowej.

Już w poniedziałek na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii 16, 17 i 33. Do połowy przyszłego tygodnia zwężony będzie jeszcze wschodni wjazd z al. Armii Ludowej w al. Niepodległości oraz wschodnia jezdnia al. Niepodległości, przy skrzyżowaniu z al. Armii Ludowej.

Trwać będzie także remont torowiska na ul. Nowowiejskiej - między Pl. Zbawiciela a Pl. Politechniki; tramwaje nie będą kursować na całym odcinku między al. Niepodległości a Pl. Zbawiciela.

Podczas tego remontu kursować będą tramwaje zastępczej linii 74 - pojadą ulicami: Banacha, Grójecką, Filtrową, Nowowiejską, al. Niepodległości, Rakowiecką, Wołoską, Woronicza i Puławską.

Utrudnienia dla kierowców

Z utrudnieniami muszą wciąż się liczyć kierowcy. Dla samochodów zamknięte będą odcinki ul. Nowowiejskiej między Pl. Politechniki i ul. Waryńskiego oraz między ul. Waryńskiego i Pl. Zbawiciela.

Nadal będą obowiązywać też ograniczenia na obu tych placach oraz na odcinku ul. Nowowiejskiej między al. Niepodległości a Pl. Politechniki. Remont ul. Nowowiejskiej potrwa do 31 lipca, ruch prawdopodobnie zostanie przywrócony jednak wcześniej - prace wymagające jego wstrzymania mają trwać do 18 czerwca.

Tramwajarze wchodzą na Pragę

W poniedziałek ruszy także remont na ul. Targowej. To pierwszy etap modernizacji trasy tramwajowej na odcinku Dworzec Wileński - Stadion Narodowy - Rondo Waszyngtona. Inwestycja podzielona jest na kilka etapów, wszystkie prace mają zakończyć się w październiku.

Do 18 czerwca tramwaje nie będą kursować ul. Targową na odcinku Kijowska - Dworzec Wileński.

Sześć linii zmieni trasy

Swoje trasy zmienią linie: 3, 20, 22, 25, 26 i 28. Tramwaje linii 3 i 22 będą skręcały z ul. Targowej w ul. Kijowską.

Linie 25 i 26 zamienią się krańcowymi pętlami - tramwaje linii 25 skręcą przy Teatrze Powszechnym w kierunku ul. Grochowskiej i dojadą do pętli na rondzie Wiatraczna. Na Annopol, gdzie normalnie ma swoją pętlę linia 25, w czasie remontu dojedzie linia 26, która przy Dworcu Wileńskim - zamiast jechać w stronę Grochowa - skręci w kierunku ul. 11 Listopada.

Linia 20 będzie kursować między Boernerowem a Żeraniem - tramwaje skręcą z al. Solidarności w ul. Targową i dalej pojadą ul. Jagiellońską. Tramwaje 28, zamiast jechać do ronda Wiatraczna, skończą trasę na pętli Ratuszowa zoo.

Podczas remontu na ul. Targowej jeździć będą dwie autobusowe linie zastępcze: Z-1 (będzie kursowała pomiędzy rondem Waszyngtona a Dworcem Wileńskim) oraz Z-2 (kursująca z i do pętli przy Dworcu Wschodnim na ul. Lubelskiej.

Utrudnienia dla kierowców

Po ok. 2-3 tygodniach od rozpoczęcia remontu na utrudnienia napotkają też kierowcy. Zamknięty zostanie przejazd wschodnią (w kierunku al. Solidarności) jezdnią ul. Targowej przez skrzyżowanie z ul. Kijowską. Kierowcy ominą zamknięty fragment drogi skręcając w ul. Kijowską; potem przejadą przez pas zieleni dzielący dwie jezdnie i drugą jezdnią ul. Kijowskiej wrócą na ul. Targową.

bf/par