Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Tramwaje zderzyły się przy zajezdni

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZderzenie tramwajów na Pradze Północ

Dwa tramwaje zderzyły się przy zjeździe do zajezdni przy Kawęczyńskiej. Przejazd w obu kierunkach był zablokowany. Składy wykoleiły się.

Do zderzenia doszło przed godziną 19.

- Tramwaj linii 13 uderzył w tył składu linii 28. Zdarzyło się to tuż przy wjeździe do zajezdni - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. I dodał, że oba składy wykoleiły się i są dość mocno zniszczone. Mają powybijane szyby.

Jak przekazał nam rzecznik Tramwajów Warszawskich, nikt nie został ranny. - Tramwaje poruszały się z niewielką prędkością. Pracujemy na miejscu nad przywróceniem ruchu - powiedział Maciej Dutkiewicz.

By postawić składy na tory, konieczne było wezwanie dwóch dźwigów. Na czas tej operacji wyłączone zostało napięcie w sieci trakcyjnej. W miejscu zderzenia Kawęczyńska była zablokowana również dla samochodów.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu linii 7 i 13. Tramwaje jadące w kierunku krańca Kawęczyńska-Bazylika zawracane były na krańcu Dw. Wschodni Kijowska.

Ruch na Kawęczyńskiej został przywrócony około godziny 20.20.

kk/b