Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tramwaje zastępcze "muszą łamać prawo"

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plTramawaje skręcają na "czerwonym świetle"

Dobra informacja i komunikacja zastępcza to nie wszystko. Tramwaje, które mają zabrać pasażerów z al. Jana Pawła II utykają na objeździe. Nie ma dostosowanej dla nich sygnalizacji.

Na skrzyżowaniu Jana Pawła II i al. Solidarności tramwaje powinny skręcać w prawo. Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu jednak na to nie pozwala. Motorniczowie próbują przecisnąć się między innymi pojazdami.

- Tworzą się zatory na skrzyżowaniu! - alarmuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Tramwaje najbardziej przeszkadzają kierowcom, którzy jadą od strony Żoliborza i chcą skręcić z Jana Pawła II w Solidarności w lewo - opisuje reporter.

"Już naprawiamy"

- Faktycznie znamy problem i już zleciliśmy firmie montaż dodatkowych sygnalizatorów. Po południu tramwaje powinny mieć już osobne zielone światło do skrętu i nie będą blokować samochodów - deklaruje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Tramwaj skręcający na objazd | Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Tramwaj skręcający na objazd | Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Tramwaj skręcający na objazd | Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

CZYTAJ WIĘCEJ TEMAT UTRUDNIEŃ

mz