Najnowsze

Tramwaje wróciły na Bielany. Magistrala wymieniona

Najnowsze

Tramwaje wróciły na Bielany
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plTramwaje wróciły na Bielany

Po dwóch dobach tramwaje wróciły na skrzyżowanie Wólczyńskiej, Conrada i Sokratesa. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło tam do poważnej awarii wodociągowej. Dwie linie kursowały zmienionymi trasami.

Jak poinformował w czwartek nad ranem Zarząd Transportu Miejskiego, zakończyły się utrudnienia na Bielanach. Tramwaje wróciły na swoje podstawowe trasy. Zakończyło się także kursowanie zastępczej linii Z.

W czwartek rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Tramwaje kursują, ale prace jeszcze trwają. Robotnicy utwardzają nawierzchnię - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Roboty nie utrudniają ani ruchu tramwajowego ani samochodowego - dodaje.

"Zalane wodą"

Pierwszą informację o awarii otrzymaliśmy w nocy z poniedziałku na wtorek na warszawa@tvn.pl.

"Skrzyżowanie Wólczyńskiej z Sokratesa i Conrada zalane wodą. Woda podmyła torowisko tramwajowe. Ruch od Conrada w stronę Sokratesa wstrzymany. W wodzie stoją zalane samochody. Tramwaje nie kursują" – napisał do nas internauta Maciej.

We wtorek rano na miejsce był nasz reporter. – Doszło do awarii rury z zimną wodą. Woda wymyła ziemię pod szynami tramwajowymi w kierunku Młocin. Na miejscu pracują wodociągowcy – donosił Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Tramwaje nie kursują w obu kierunkach.

Jak mówił Zieliński, awaria nie powodowała utrudnień w ruchu samochodów. – Całe skrzyżowanie jest pokryte warstwą ziemi, błota i lodu, ale zostało już posypane solą. Nie jest ślisko – relacjonował.

Wtorkowe prace na skrzyżowaniu:

Prace na Wólczyńskiej
Prace na WólczyńskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

"Awaria podmyła torowisko"

- Dostaliśmy zgłoszenie o godz. 22.30. Mamy awarię przewodu wodociągowego o średnicy 300 mm. Wypływ wody podmył torowisko. Nikomu nic się nie stało, ale jeden tramwaj był ściągany przez dźwig - potwierdziła we wtorek rano Marzena Wojewódzka z MPWiK i dodała, że wody pozbawiony jest jeden budynek biurowy.

- Udało nam się zlokalizować awarię. Trwają prace, by jak najszybciej woda wróciła do budynku biurowego - zapewniała tuż przed godziną 12 Wojewódzka. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają prace.

Wymienili rurę pod torowiskiem

Około godz. 17.00 Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji poinformował, że obecnie wymieniana jest magistrala wodociągowa. Wcześniej ekipa Tramwajów Warszawskich zdejmowała torowisko. - Będziemy wymieniali rurę na całej szerokości torów. Ze względu na duże zagęszczenie kabli pod ziemią te prace będą prowadzone do środy, do późnych godzin wieczornych – dodał.

Jak zapewnił ok. godz. 17 rzecznik MPWiK, mieszkańcy okolicznych bloków mają wodę. - Instalujemy za to dodatkową zasuwę, która umożliwi powrót wody do budynku biurowego. Jest szansa, że stanie się to jeszcze we wtorek – tłumaczył Bugaj.

Później tramwajarze zaczną odtwarzać torowisko. – Będziemy starali się zrobić to jak najszybciej – obiecywał Michał Powałka, rzecznik TW.

- Ruch tramwajów nadal jest wstrzymany. Robotnicy cały czas pracują. Rozmontowują tory, by ustabilizować grunt. Jest dużo błota na całym skrzyżowaniu – relacjonował przed godz. 16 Mateusz Szmelter.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

Służby pracują na Wólczyńskiej
Służby pracują na WólczyńskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Tramwaje na objazdach

Jak informował ZTM, w związku z awarią wodociągową tramwaje trasy linii 6 oraz 33 zostały zmienione.

6 w kierunku NOWE BEMOWO została skrócona do krańca METRO MŁOCINY.

33 w kierunku METRO MŁOCINY skierowana został na objazd ulicami: KIELECKA - ... - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śl. - NOWE BEMOWO

Jednocześnie uruchomiona została linia autobusowa Z na trasie: METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - al. Reymonta - Broniewskiego - PIASKI

W rejonie pętli PIASKI dla osób wsiadających obowiązywał przystanek 02 zlokalizowany przy ulicy Broniewskiego, przed skrzyżowaniem z ulicą Jarzębskiego (wspólny z linią 114 w kierunku Młocin).

Zawieszeniu uległy przystanki: METRO MŁOCINY 05 i 06, NOCZNICKIEGO 01 i 02, POPIELA 03 i 04, BOGUSŁAWSKIEGO 03 i 04, CM. WAWRZYSZEWSKI 03 i 04, ASPEKT 03 i 04, AL. REYMONTA 03.

- W związku z koniecznością skierowania tramwajów wyjeżdżających z zajezdni Żoliborz trasami objazdowymi, mogą występować utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej na Bemowie oraz Bielanach. W godzinach porannych sugerujemy korzystanie z komunikacji autobusowej w ciągu ul. Powstańców Śląskich oraz ul. Broniewskiego – radził ZTM.

Awaria na Wólczyńskiej
Awaria na WólczyńskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jb,su/b,ec

Pozostałe wiadomości