Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Tramwaje wracają na Zieleniecką

Warszawa

fot. Tramwaje Warszawskie

Dobre informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej. 1 grudnia, po kilku miesiącach remontu, na al. Zieleniecką wracają tramwaje.

Remont obejmował modernizację torowiska wraz z rozjazdami. Przebudowane zostały także przystanki, a sygnalizacja świetlna na niektórych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych ma wprowadzony priorytet dla tramwajów.

Specjalnie na Euro

Remont trasy tramwajowej między rondem Waszyngtona a Dworcem Wileńskim, który obejmował także modernizację torowiska w al. Zielenieckiej, jest realizowany w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012.

Od kilku miesięcy wiadomo jednak, że kibice po meczach na Stadionie Narodowym nie wsiądą do tramwajów. Ruch na torach będzie wstrzymywany. Będą za to kursowały specjalne linie autobusowe. Komunikacja tramwajowa będzie wykorzystywana jedynie do przywiezienia kibiców na stadion.

Zielone torowisko

Tramwaje Warszawie zaakceptowały za to projekt zielonego torowiska wzdłuż al. Zielenieckiej. Jednego z niewielu takich w Warszawie. Trawa będzie rosnąć między szynami od ronda Waszyngtona do ul. Targowej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przywróceniem ruchu tramwajowego w al. Zielenieckiej od 1 grudnia na stałą trasą wraca zawieszona 7 - z Okęcia do Kawęczyńskiej. W al. Zielenieckiej jak dawniej spotkamy również 8 i linię 22 do Dworca Wschodniego. Z Gocławka trasa 3 zostanie jako stała, a z kolei na Wiatracznej przez al. Waszyngtona 25.

3: GOCŁAWEK - Grochowska - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - al. Tysiąclecia - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

25: BANACHA - Banacha - Grójecka - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - WIATRACZNA.

7: P+R AL.KRAKOWSKA - al.Krakowska - Grójecka - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - al.Tysiąclecia - Kawęczyńska - KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

8: OS.GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - al.Solidarności - Towarowa - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Zieleniecka - Zamoyskiego - Grochowska – WIATRACZNA.

22: PIASKI - Broniewskiego - al.Jana Pawła II - Okopowa - Towarowa - Al.Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - Kijowska - DW.WSCHODNI.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Prace opóźnione

Modernizacja torów tramwajowych na skręcie z ul. Targowej w al. Zieleniecką oraz samej Zielenieckiej i pętli Zieleniecka rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Wstępnie zakończenie prac miało nastąpić w październiku. Głównym powodem opóźnień były przedłużające się prace remontowe na ul. Targowej.

Mapy dostarcza Targeo.pl

as/par