Najnowsze

Tramwaje wracają na most Śląsko-Dąbrowski

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plTramwaje nie jeździły trasą WZ

W poniedziałek rano tramwaje wrócą na most Śląsko-Dąbrowski. W niedzielę drogowcy przywrócą ruch drogowy na wyłączonym odcinku al. Solidarności przy placu Wileńskim. Na tramwaje w al. Jana Pawła II poczekamy jeszcze tydzień.

W weekend wykonawca remontu na Pradze ostatni raz zmieni organizację ruchu.

"Od soboty, 3 września od godz. 4.00 do niedzieli, 4 września do godz. 22.00 ruch w al. Solidarności pomiędzy ul. Targową a ul. Jagiellońską będzie odbywał się tylko jezdnią północną (bliżej cerkwi). Do ułożenia została ostatnia warstwa nawierzchni na południowej jezdni (bliżej LO im. Władysława IV) - teraz kierowcy jadą nią w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego ("pod prąd") - dlatego na czas tych prac ruch zostanie przełożony na "nową" jezdnię północną (czyli normalnie prowadzącą w stronę mostu) - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Do ul. Targowej kierowcy - tak jak do tej pory - dojadą ul. Sierakowskiego i Okrzei. Jednak zamknięty będzie wlot ul. Jagiellońskiej na skrzyżowanie z al. Solidarności od strony ul. Okrzei.

Z Bankowego na Wileński w poniedziałek

W niedzielę, 4 września o godz. 22.00 przywrócony zostanie ruch drogowy na obydwu jezdniach, a w poniedziałek, 5 września od początku kursowania wrócą tam tramwaje. - Ruch autobusów będzie się odbywał po jezdniach, a nie po torowisku tramwajowo–autobusowym. Do 4 października planujemy prowadzić prace związane z wykonaniem nawierzchni chodników, dróg rowerowych i miejsc postojowych - zastrzega Michał Powałka.

Inwestycja ma miesięczny poślizg z uwagi na znalezisko, na które natrafiono niedługo po rozpoczęciu prac. - Głównymi powodami zmiany harmonogramu było odkrycie szybu metra (nienaniesionego na mapy) z lat 50. W pierwszej kolejności należało dokonać naprawy i zabezpieczenia pokrywy tego szybu oraz obniżenia i naprawy ceglanej komory kanalizacyjnej MPWiK. Konieczne było także wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej w zakresie kanalizacji oraz uzyskanie niezbędnych uzgodnień i nadzorów technicznych - tłumaczy Powałka.

Z ONZ do Solidarności za tydzień

Powoli kończą się także tramwajowe remonty w al. Jana Pawła II na odcinku od ronda ONZ do Elektoralnej. W związku z tym od poniedziałku 5 września rano kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Remont będzie trwał, dlatego mogą być wprowadzane jeszcze zwężenia jezdni, a w jeden z wrześniowych weekendów układna będzie nowa nawierzchnia. Jak zapowiada urząd miasta, tramwaje wrócą tu w sobotę 10 września.

O tym, że trambuspas na Trasie W-Z prosi się o remont pisaliśmy już w 2014 roku:

Nierówna nawierzchnia na moście
Nierówna nawierzchnia na mościeArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości