Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Tramwaje wracają na Bródno

TVN Warszawa

ZTMZmiany w komunikacji miejskiej

"W sobotę przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ul. Starzyńskiego, 11 Listopada, Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i na Annopolu" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. To jednak nie koniec zmian w komunikacji miejskiej w tej części Warszawy.

Od soboty na swoją stałą trasę - z Annopola na Banacha – wróci linia 1.

Przywrócone zostanie także kursowanie linii 3 na trasie wydłużonej do Żerania Wschodniego.

Na swoje trasy wrócą także linie: 4 (Żerań Wschodni – Wyścigi) i 25 (Annopol – Banacha).

Linia 41, która dziś dojeżdża tylko do przystanku Namysłowska, będzie kursowała na trasie wydłużonej do Żerania Wschodniego.

Autobusowe linie zastępcze: Z-3 i Z-4 zostaną zawieszone. To jednak nie koniec zmian, z którymi muszą liczyć się pasażerowie.

W dniach 24 - 31 października (sobota - sobota) pomiędzy 22.00 a 4.00 rano wyłączany będzie ruch tramwajowy na ul. 11 Listopada na odcinku od Inżynierskiej do ronda Żaba.

Linie 3 i 4 zostaną kierowane na trasy objazdowe:

Linia 3: GOCŁAWEK – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – Odrowąża – … – ŻERAŃ WSCHODNI. (Tramwaje jadące w kierunku ul. Kijowskiej będą kursowały na trasie: Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Targowa) Linia 4: WYŚCIGI – … – most Śląsko-Dąbrowski – Jagiellońska – Starzyńskiego – Odrowąża – ŻERAŃ WSCHODNI.

Dla pasażerów zastępcza linia

Zamiast tramwajów, w godzinach od 22.00 do 23.45 na ulice wyjedzie zastępcza linia autobusowa Z23.

Będzie kursowała jednokierunkowo na trasie: DW. WILEŃSKI – Targowa – 11 Listopada – Kowieńska – Środkowa – Stalowa – Inżynierska – Wileńska – DW. WILEŃSKI. Jak informuje ZTM, ulica 11 Listopada ma być przejezdna 31 października. Od tego dnia na swoje trasy wrócą linie: 135, 169, 176, 212, N14 i N64.

Remont torowiska

Zmiany wynikają z prac przy remoncie torowiska na odcinku między Dworcem Wileńskim a Żeraniem Wschodnim. Zobacz szczegółowy plan prac

Prace ruszyły w sierpniu:

Rozpoczął się remont torowiska
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl