Tramwaje Warszawskie starają się o unijne miliony na inwestycje

Warszawa

ZTMWarszawski tabor zwiększy się o 10 nowych tramwajów

W lutym spółka Tramwaje Warszawskie planuje złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programu "infrastruktura i środowisko". Unijne miliony mają pójść na budowę dwóch nowych tras tramwajowych i

zakup 10 tramwajów niskopodłogowych. Spółka stara się o 114 mln zł.

Na razie spółka podpisała "deklarację określającą zasady postępowania". -To wstępne założenia dotyczące kwot i realizacji projektu pod nazwą "budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru" - mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Jak dodaje, pełny wniosek złożony zostanie w lutym 2016 roku.

Projekt miałby zostać zrealizowany w latach 2016-2020.

Nowe trasy

Unijne pieniądze mają pójść na trasę tramwajową na Kasprzaka (od ul. Wolskiej do ul. Skierniewickiej).

Część torowiska ma przebiegać na poziomie -1, projekt zakłada również przeniesienie torowiska tramwajowego w ul. Wolskiej na pas dzielący jezdnie na odcinku od ul. Elekcyjnej do ul. Kasprzaka.

W ramach projektu zostaną także zbudowane nowe przystanki. W przypadku peronów zlokalizowanych w poziomie -1 planowana jest także budowa pochylni zwiększających dostępność osobom niepełnosprawnym.

Z kolei drugi projekt zakłada budowę trasy tramwajowej w ul. Światowida na odcinku Mehoffera – Winnica. Torowisko będzie wydzielone z jezdni i będzie miało zabudowę trawiastą. W ramach projektu przewidziana jest także budowa nowych przystanków.

Czytaj też o planach projektu linii tramwajowej z Woli do Wilanowa:

Wiceprezydent Wojciechowicz o nowych trasach tramwajowych
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl